A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Anxhelo Miho

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Anxhelo Miho është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Në vitin 2012, Anxhelo Miho merr pjesë në X Factor Albania 1, ku Anxhelo arriti të shkonte deri në javën e 10-të këtij programi. Në Maj 2013, Anxhelo Miho merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Krijese E Nates". Në Eurovisionin e vitit 2017, Shqipëria përfaqësohet nga Lindita, e cila në skenë do të shoqërohet nga katër këngëtarë, një nga te cilët do jetë dhe Anxhelo Miho....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Stefan Marena

Papush Sadiku

Egzon Krasniqi

Ernis Çili

Xhustino Hasani

Sajmir Çili

Besmir Metani

Aurel Thellimi

Verim Zendeli

Denny


Tags: Anxhelo Miho

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019