Më mbaj mend (për 1 muaj)

Angelo Miho

Angelo Miho
  • Emri i Vërtetë:
  • Anxhelo Miho
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: pop

Angelo Miho është këngëtar i njohur. Në vitin 2012, Anxhelo Miho merr pjesë në X Factor Albania 1, ku Anxhelo arriti të shkonte deri në javën e 10-të këtij programi.

Në Maj 2013, Anxhelo Miho merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Krijese E Nates".

Në Eurovisionin e vitit 2017, Shqipëria përfaqësohet nga Lindita, e cila në skenë do të shoqërohet nga katër këngëtarë, një nga te cilët do jetë dhe Anxhelo Miho.

Më datë 28 Korrik 2019, Lori & Angelo publikojnë videoklipin "See The Light".

Më datë 22 Dhjetor 2019, Angelo Miho publikon videoklipin "You And I". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Anxhelo Miho. Produksioni audio u realizua nga Anxhelo Miho.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Pjesëmarrës në

X Factor Albania

Vëllai i

Lori Mihos

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 1