Më mbaj mend (për 1 muaj)

APG - Please Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

A.P.G

Emri i fillon me G
mbiemrin po e le
sa here del ne qytet
te gjithe flasin per te
sa e mire, sa e omel,
sa e bukur, sa seksi
te gjithe kur e shohin
prej asaj ju vjen oreksi
malesore me origjine
i ka floket deri ne shpine
le e rrit ne Shengjin
dhe alkool kurre nuk pin
ka gjatesi mesatare
dhe kurre nuk rrin pa pare
jeton diku larg
dhe punon sekretare
sa here qe e shikoj
une veten e corientoj
kaloj ne depresion
dhe vec per te mendoj
se ajo krejt po me shkaterron
dhe per mu nuk mendon
sa here afer me kalon
me shkakton emocion
spo di ca me bo
se mos munem me duru
prandaj e kam vendos
kete konge me ja kushtu

(refreni)(2x)
Please, stay with me tonight
and everythings alright
please, in your eyes I see
please, just stay with me

Te gjithe te shikojne
duke ecur ne ate menyre
gjoksin krejt te zbuluar (oh shit)
e gishtat me manikyre
floket pak me onde
edhe trupin si selvi
por nervat tash me jan cu
e ca me bo nuk e di
te afrohem dalengadale
qe te flas pak me ty
ti ndalon, me degjon
dhe pastaj ik perseri
ndersa une rri mendoj
ca te bej, ku te shkoj
trupi yt po me shkaterron
dhe nga vetja smund te largoj
nxehtesia eshte e madhe
kur ti ec me avash
shikon disa here nga deti
behesh gati per ne plazh (yeah)
futem ne lokal
per te pi nei gote raki
se kjo eshte e vetmja menyre
qe ta largoj kete merzi
prape se prape me corienton
kur nga larg te shikoj
por kam pi, jam bo dru
dhe se di as ku te shkoj

(refreni)(2x)
Please, stay with me tonight
and everythings alright
please, in your eyes I see
please, just stay with me

Pasi dal nga lokali
vazhdoj rrugen krejt i qete
desha pak te freskohem
ika per tu la ne det
kur afrohem afer detit
te shoh ty qe po pushon
me kasetofon ne dore
ti muzike po degjon (i like you)
gishtat plot me unaza
telefonin erikson
e kompletuar me te gjitha
dhe asgje nuk te mungon
tash me duhet me u kthy prapa
dhe me shku deri tek makina
se me ka kap nje dhimbje kryt
du me marre da aspirina
e me ardhe prape tek ti
per me thone edhe dy fjale
e pastaj me ik ne shpi
e kurre mo mos me dale
tash afrohem afer teje
e ti ma nuk po duron
menjehere me kap prej dore
dhe fillon me ledhaton (bitch)
me duhet kengen qe ta mbyll
se ketu kenga po mbarom
A.P.G do ta vazhdoje
me nje tjeter version

(refreni)(4x)
Please, stay with me tonight
and everythings alright
please, in your eyes I see
please, just stay with me
APG
Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2


APG - Please
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Please".
3. Video është e këngës "Please", por nuk këndohet nga APG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga APG:


Komente 0