Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ar Wolf - Tdu Hala Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Me merzi jom ka t'shkruj
Nuk tkom pa, u bon ca muj
Mpaska marr malli, beso
Met kallxu qe pa ty smuj
E pranoj, per ty po vuj
Pot kallxoj, se shoh si marre
Ma ki marr zemren me fjal
E pa fjal prune kit ndarje
Nuk pot shoh qysh po du
Se po lypi gjith met pa
Syt e mi tut pa nuk ngihen
Me gjith zemer tdu hala
Me gjith shpirt jom tut fol
Pse spo kthehesh, du met pa
Ani mjafton veq prej larg
Veq kta sy mi ushqy pra
Pom mungon qdo sekond
Mesazh i joti mjafton
Me ma hjek sado pak merzin
Se kjo dhimbje pom pushton
Me ta nuk pe di qysh je
A je e lumtur a rahat
Se per ty menoj qdo dit
E qdo nat kur jom vet n'shtrat
E ku je pse nuk po vjen
A spot mungon prania jem
Kaq shpejt u bona i huj
Sa ma se ndjen mungesen tem
Ska problem, kejt i pranoj
Se per ty ekom ul kryt
Zemra po lutet mu kthy
Ma shum se kurr je ti vyt

E erdh dita qe u pam
Ishe kan ti me dikon
A beson, um kajti zemra
Se pe di qe nuk e don
Nuk e di qysh po vazhdon
Hajt thuj qe rrejshum po kesh
Aj dashni nuk pot jep
Po ta vrej ftyren kur hesht
Se ndryshe ti kishe fol
Po ta njoh inatin tan
Sta ban zemra prap mu kthy
Se mke than, me ty spo shkon
Okej, kejt po ti fali
Per qdo sen qe um ki than
Amo besom koka ran
Met pa me tjeter kan
E kjo dhimbje don mem dogj
Kur pe di qe ska takim
Ah sa keq qe jom sot
Kur me ta ban perqafim
Zemra jem ka shtrengim
Se me ta sot e mlon dhimten
Me ta t'pash bile tu kesh
Po kta syt e mi spo binden
Ma ke marr ni cop t'shpirtit
Mke lan vet ne kto rrug
Pa ty njehi ditet e vitit
Qdo dit per mu kthy tu lut
Esht tut fol ajo koha
Kur ski mujt as ti pa mu
Ki harru kur mki than
Qe pa ty sdu me jetu!

Ngomi mir qeto fjal
Ngo mir qa pot thot ky djal
Kur do qe ki mu kthy
Ka mu kan ngjendje met fal
Edhe pse pot shoh shum rrall
Po me mene gjith t'kujtoj
Jom i njejti qysh mki njoft
Po rri njejt nuk po ndryshoj
N'dashni tane mbes besnik
Pot pres para kti pragi
Mki lan n'dit mat kqija
Po prap ty sun tdal haki
Ma ke ngjall zemren e dekt
Mi ke rrit ndjenjat per dashnin
Me ty msova lumturin
E per ty njofta dhe merzin
E qdo sen me ty kom msu
Kjo esht arsyja qe pot du
Ti je kan personi par
Kaq fort doren ja kom shtrengu
E maj men fjalen tane
Per her tfundit kur mki shkru
Ma ki ba Arton po shkoj
Falma ksaj here mu
Jom pajtu me qdo sen
Per qdo sen qe um ke msu
Kur mi msove gjith kto n'jet?
Pse sum msove edhe met ndrru?
Je kon ondrra jem e madhe
Qe me ty ekom endrru
As ni her sta lshova doren
Sa do qe ti ma ki lshu...
Ar Wolf
Publikimi: 10/01/2020


Ar Wolf - Tdu Hala
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tdu Hala".
3. Video është e këngës "Tdu Hala", por nuk këndohet nga Ar Wolf.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ar Wolf:


Komente 0