Aragona Band
Aragona Band
Aragona Band
  • Vendlindja:
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Aragona Band është grup artistësh i njohur. Bendi tashmë i njohur për publikun kosovar Aragona Band, pas disa viteve muzikë ‘live' nëpër lokalet e Kosovës.

Më datë 21 Prill 2012, Aragona Band publikojnë videoklipin "Vajza Anonime". Teksti u shkrua nga Mithat Sadiku. Videoklipi u prodhua nga Asha. Me këtë këngë, Aragona Band marrin pjesë në VFM në vitin 2012. Anëtari i grupit, Shpend Haxhijakupi, ka pohuar për se është ndarë i kënaqur me këtë këngë dhe ka shtuar se këtë vit ata do të vijnë me projekte të reja.

Më datë 23 Maj 2012, Aragona Band & Rozana Radi publikojnë videoklipin "Tepër Jemi Dashtë". Me këtë këngë, Aragona Band & Rozana Radi marrin pjesë në SVFM 2013 në vitin 2013.

Më datë 19 Shtator 2012, Aragona Band publikojnë videoklipin "Ajo". Teksti u shkrua nga Mithat Sadiku. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 22 Janar 2013, Aragona Band publikojnë videoklipin "Na Ishte Njëherë". Muzika e këngës u punua nga Besim Bunjaku, teksti u shkrua nga Besim Bunjaku. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Në Maj 2013, Aragona Band marrin pjesë në Top Fest 10 me këngën "Urgjent".

Më datë 2 Gusht 2013, Aragona Band publikojnë videoklipin "Femnat E Prishtines", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu. Muzika e këngës u punua nga Kico N Torch, teksti u shkrua nga Mithat Sadiku. Videoklipi u prodhua nga Think Creative.

Më datë 14 Dhjetor 2014, Aragona Band publikojnë videoklipin "Linda".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Aragona Band »

Komente 1