Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aragona Band & Rozana Radi - Tepër Jemi Dashtë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  100

Rozana:
Të preka,të putha
Të rash ne gjunjë,tu luta
Por ishe vonë,shumë vonë per ne

Aragona:
Pas derës un ndejta
Nuk mund te hyja brenda
Se do të t`lendoja dhe njëherë

ref x2
Asnjëherë ti mos e thuaj
Se nuk ishim bashkë
Kemi ndejtur pranë shumë muaj
Shumë vite,teper jemi dasht.

Rozana:
Tani s`ka per mua
asnjë mesazh te shkruar
nuk pres asnjë telefon nga ty

Aragona:
Më kishe kërkuar
Si enigmë më kishe mua
Por unë nis ti fal
e ty te dua (3

ref x2
Asnjëherë ti mos e thuaj
Se nuk ishim bashkë
Kemi ndejtur pranë shumë muaj
Shumë vite,teper jemi dasht.

Rozana:
E di që nuk do të kthehesh
Por të pakten nesër
kur te t`pyesin per mua
te lutem mos u thuaj
që nuk kemi qenë asnjëherë bashkë
Jemi dashur tepër
Un tkam dashur shumë
ndoshta ti më ke dashur më shumë
Të lutem mos e thuaj :(


Ky tekst u dërgua nga Rozii ♥Rozana Radi & Aragona Band
Renditja: Top 200
Publikimi: 23/05/2012
Festivali: SVFM 2013


Aragona Band & Rozana Radi - Tepër Jemi Dashtë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tepër Jemi Dashtë".
3. Video është e këngës "Tepër Jemi Dashtë", por nuk këndohet nga Aragona Band & Rozana Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aragona Band:


Komente 1