Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aragona Band - Urgjent Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Str.1:
Je vajz’ e bukur ! ...
Si Barbi kukull ! ...
Tenin mjalt’ e ke ! ...
Dhëmbët qumsht të bardha ! ...

Str.2:
Çdo nat imagjinoj …
Me ty si t’ja filloj ? ...
Çka duhet t’kem në mendje ? …
Ta zgjoj kurreshtjen tënde ! ...

P.Ref:
Ndal 1 çast ! ... të paktën ta dëgjosh …
Kët këng ! …
E ndoshta ti ather’ do t’ma dhurosh …
Shikimin tënd ! …

Ref:
Urgjent ! ... Urgjent ! ...
Urgjent du t’jem ngat teje ! ...
Urgjent ! ... Urgjent ! ...
Duhet ta them ! ...

Urgjent ! ... Du t’ket ! ...
Diçka mes teje - meje ! ...
Urgjent ! ... Du t’jesh ! ...
Femna jem ! ...


Ky tekst u dërgua nga Shpendi



Aragona Band
Publikimi: 09/06/2013
Festivali: Top Fest 10
Teksti: Mithat Sadiku


Aragona Band - Urgjent
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Urgjent".
3. Video është e këngës "Urgjent", por nuk këndohet nga Aragona Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aragona Band:


Komente 0