Voci Poezi
Voci

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nentori

me 28 nentor
u ngrit flamuri
ne vlore
moter marigona e qendisi
me dore

ismalil qemali flamurin
e ngriti
me 28 nentor
ise boletinin priti

festojm anekend
pleq e te rinj
1 flamur valon
kosov e shqipri

prandaj dhe ne shkolla
mesojm per flamurin
per 28 nentor
plot vjersha thurim

- Poezi nga Voci


- U dërgua nga Arbër Voci -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 606