Arbëresha Hajdari

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Arbëresha Hajdari është një këngëtare e njohur. Arbresha Hajdari eshte nje poete, piktore dhe kengetare e cila vjen nga Gjilani. Shkollimin fillor e kreu në shkollën fillore “Abaz Ajeti” në Gjilan, ndërsa shkollimin e mesëm në Gjimnazin “Zenel Hajdini” në Gjilan. Bënë studime deridiplomike në Universitetin e Prishtinës, Fakulteti i Arteve, Dega – Pikturë dhe Fakultetin Filologjik, Dega – Gjuhë shqipe. Arti është një nga veprimtaritë më të dalluara që spikatin tek Arbresha. Që në moshën fëmijër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Fjolla Krasniqi

Llollo

Blinera Krasniqi

Malda Susuri

Viona Shabani

Fjolla Shala

Elbenita Kajtazi

Dorina Xerxa

Qendresa Batllava

Shqipdona Behluli


Tags: Arbëresha Hajdari, Arbëreshe Hajdari, Arbresha Hajdari, Arbreshe Hajdari

Krijo Një Kartolinë