A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Arbëresha Hajdari - Lule Lule


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

24/04/2008

2008-04-24T01:19:16


It's a long time that we try finding the lyrics to "Lule Lule" sung by Arbëresha Hajdari.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Arbëresha Hajdari attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Dafina Zeqiri - Lule Lule

[Dafina:]
You got me up all night
me lote n'sy une tash
po t'lutna me u kthy prap
po ti nuk kthehsh mrapsht
You got me up all night
You got me up all night
me pas edhe nji rast
une me ty me u kan bashk

[REF.:]
E lule-lule, e lule-lule
une per ty t'gjitha ti jap
e ndalu pak, e ndalu pak
se zemra ime je ti vetem
E lule-lu, e lule-lu
E lule-lule, maca-maca
Se une per ty, se une per ty
Une per ty veç ndaloj pak
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu

[Lumi:]
Po get u kon e shkrume
Kto sene skan t pagume
Je munu me ik amo prap..
Ti je kthy te une

Gjeste tpa menume
Qa kaa ndodh dje e harrume
Sot e kalume
Deren e ki qel
Edhe krevetin me lule

E lule lule...
Prap ma ngule
E lule lulee
Prap ma ngule
Sa tkom daashttttt

Me and my girl perjet
All eyes on us na si kshyrim tjert
Moj e bukura more
Ma e bukura ti je
Ksi dashnie ka veq nje her njete
...

[REF.:]
E lule-lu, e lule-lu
E lule-lule, maca-maca
Se une per ty, se une per ty
Une per ty veç ndaloj pak
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu
E lule-lu, e lule-lu
e lule-lule-lule-lule-lule-lu

Ilia Basho - Lule Lule

Mbi nje stole me rrije ti ne nje molle
ishe e forte e qeshur me fustan te holle
plot lule me ere kishte celur dardha
me joshin faqet e tua te bardha
lule lule bukura lule lule lule lule
une rash ne lule lule lule e bukura lule
lule lule lule zemren cma kepute

ne driten e henes rritet qershia
rrije si e velur ti nga dashuria
neper tru te shkoi nje rryme baterie
kjo fytyra jote mori ngjyre qershije
lule lule e bukura lule lule lule lule
lule lule ne merak cme vure
lule lule lule e bukura lule
lule lule lule zemren cma kepute
lule lule e bukura lule lule lule ne merak cme vure
lule lule e bukura lule lule lule ne merak cme vure

e bukura lule une e rash ne lule lule lule
e bukura lule lule lule lule une rash ne lule
lule lule e bukura lule lule lule lule
zemren cma kepute lule lule e bukura lule
lule lule lule une rash ne lule

Peppa Marriti - Lule Lule

Ti Vashulliqe, çë më rri di llutu
U kam të marr, pa pal ‘ndùtu
E dhè pa palë e pa stolì
U kam të marr, për simbatì

Jatëm me mëmen, kan zëmërèn si guri
Se nëng e din se çështë amuri
Amuri është një vellë ‘ndër si
Çë të qin trutë e të bën pacì

Lule lule mac mac
Se u për tija dalë pac
Dalë pac alla fërtèta
Se zëmëra ime je ti veta
E dalë pac e dalë pac
Lule lule mac mac

Ke atò faqe, si një portohàle
Zbardhen si bora çë ndata male
Ke ata si, si një koqez sqini
Zbardhen si bora çë te Pulini

Shkova sot ka dera jote
Shkova sot e s’ishë njerì
E ish një mjègull ka dera jote
E ish një mjegull çë mu vu ndër si
Mu vu ndër si… huèrçë I qir!

Ish një vashez ndatë lloxhètë
Çë ish e qepënj një kamixhètë
Qepënj xhu si një makinètë
Ajò vashez ndatë lloxhètë
Muari e me shkrehu… me një shkupetë!Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019