Arben Delaj
Arben Delaj
Arben Delaj
(1969-2017)
  • Vendlindja:
  • Bajzë Shqipëri

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Arben Delaj është këngëtar i njohur. Ai mbante edhe detyrën e përgjegjësit të Artit në Qendrën Kulturore të Fëmijëve në Malësinë e Madhe. Ai është vlerësuar si një nga këngëtarët më të spikatur jo vetëm në Malësi të Madhe, por edhe në të gjitha trevat e tjera shqiptare dhe në diasporë.

Më datë 25 Nëntor 2012, Arben Delaj & Nikoll Buci publikojnë videoklipin "Kenge Per Zef Nishin".

Më datë 25 Nëntor 2012, Arben Delaj publikon videoklipin "Ja Saman Moj Zoj Mirane".

Më datë 24 Nëntor 2017, Arben Delaj & Dionis Delia publikojnë videoklipin "Kënga Jonë".

Është ndarë nga jeta në moshën 48 vjeçare këngëtari i muzikës popullore të Malësisë së Madhe, Arben Delaj. Shkak për ndarjen e parakohshme nga jeta të këngëtarit 48 vjeçar është bërë një infarkt. Këngëtari sapo kishte dalë nga shtëpia kur është ndjerë keq dhe ndonëse i është dhënë ndihma e menjëhershme, ka qenë e pamundur të parandalohet më e keqja. Këngëtari Arben Delaj la pas 3 fëmijët e tij, bashkëshorten, të afërmit, por edhe admiruesit e shumtë të këngës së tij.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0