Më mbaj mend (për 1 muaj)


Arben Delaj - Lulja E Blinit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Blinit".
3. Video është e këngës "Lulja E Blinit", por nuk këndohet nga Arben Delaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Arben Delaj - Lulja E Blinit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"K'non Bilbili"

Komente

Asnjë Koment

27/03/2011

2011-03-27T17:29:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lulja E Blinit" kënduar nga Arben Delaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Arben Delaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Violeta Kukaj Retkoceri - Lulja E Blinit

2x Nën hije te blinit moj lulja e Ulqinit
2x Me qerpik te zi lum djali për ty

2x Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Nën hije të blinit Oo lulja e Ulqinit Oo

2x Ai që t'ka pa në sevda ka ra
2x E bukur si hana të ka ritur nana

Refreni
2x Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Nën hije të mollës Oo lulja e Tetoves Oo

2x Lujma lujma shtatin me belin e hollë
2x Ma e bukra nuse për me t'vnu kuror

Refreni
2x Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Ma e mira e stines Oo lulja e Prishtines Oo

Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Nën hije të blinit Oo nusja e Ulqinit Oo

Hajde hajde marshalla nusja jon e bukura
Ma e mira e stines Oo lulja e Prishtines Oo

Nikollë Nikprelaj - Lulja E Blinit

oj lulja blinit o
kuj na ja le nanen o (2X)

jo lulja se ka dert
nane kam lane
e nane kam gjet (2X)

Oj lulja blinit o
kuj na ja le baben o (2X)

jo lulja se ka dert
babe kam lane
e babe kam gjet

oj lulja blinit o
kuj na ja le vellaun o (2X)

jo lulja se ka dert
vllau ka moter apet (2X)
Më Shumë Këngë Nga Arben Delaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë