A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Varrose Pesimizmin

Kur rrugët ngushtohen
shpresa venitet
copëzat e dritës dridhen
në horizontin gri
një “shok” dinak të afrohet Ty
për të bindur se asgjë nuk shkon
me entuziazëm të udhëzon
për tu dorëzuar...
ta varros motivin e shpresën
ta mbytë kurajon
ta shkatërron jetën
ai s’ka pikë mëshire
pesimizëm është emri i tij
tregoja vullnetin e çeliktë
shuaja shpresat atij
dërgoje në varr
pikërisht atje
ku ai dëshiron
te të dërgoj Ty.

- poem written by Arben Dreshaj


- Submitted by arbendreshaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  102

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019