Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arben Jorgji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  44
BIOGRAFIA: Arben Jorgji është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 16 Nëntor 2011, Arben Jorgji ne bashkepunim me Orkestra Kolonja Folk publikojnë videoklipin "Keng Per Dervish Elmazin".Kjo kenge u orkestrua nga Olsi Ahmeti. Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master. Me 7 janar 2013 Arben Jorgji Dhe Sazet E Kolonjes pulikojne "Kenge Dasme". Ai ka qene i ftuar tek “Asambli Vlleh Voskopoja”, i cili u organizua ne 4 vende te ndryshme, ne Erseke, Korce, Janine dhe Selanik. Ka marre pjese ne koncertin “Paqja...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Komente

1 🔥Këngë Dasmash


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Astrit Belba

Pellumb Plaka

Fatos Selmani

Gentian Muska

Bardhi Zdrava

Cim Turtulli

Klajdi Topi

Muharem Ramaj

Alfred Selimi

Rudin Misiri

Tags: Arben Jorgji


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet