Audio

Arben Jorgji - Kur Me Shkon Sokakut


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/03/2012

2012-03-03T23:13:48


Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Kur Me Shkon Sokakut" kënduar nga Arben Jorgji.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Kur Me Shkon Sokakut".
Videoklipi nga Arben Jorgji i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Eli Fara. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Kur me shkon sokakut nallgat mi troket moj mi troket
o moj goc e vogel sa te ka lezet

Folme, te lutem-e te lutem-e
fol ne me do apo sme do
ndryshe ma bej varrin dhe te gjalle me mbulo.

Te shkrova nje leter bera nje shaka moj nje shaka
fajin sta kam une ta ka yt vella.

Se une jam pa nene
dhe ti pa baba moj pa baba
fajin s'ta kam une
ta ka yt vellaMë Shumë Këngë Nga Arben Jorgji: