Arben Kurteshi Poezi
Arben Kurteshi

Fajtori

Ne s’jemi fajtorë
Kur nuk bie shi
As kur nuk bie borë.
Kur yjet s’ndriçojnë
Dhe lumenjtë shterojnë,
Kurrë s’jemi fajtorë.
Pse e duam vendin tonë,
Pse e flasim gjuhën tonë,
Vallë, për këtë na quajnë fajtorë?

- Poezi nga Arben Kurteshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0