Arben Kurteshi Poezi
Arben Kurteshi

Tema: Poezi Për Poetët


Poeti

Shkronja, shkronja
Fjalë, fjalë
Shkruan rreshta
Dalëngadalë.

Faqe, faqe
Tituj, tituj
Pa u ndalur
Shkruan kapituj.

Shkruan bashkë
Me vetveten
Ditën, natën
Shkruan tërë jetën.

Dhe kur ikën
Lë pas dhurata
Me vepra të shkurtra
E me vepra të gjata.

- Poezi nga Arben Kurteshi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0