Arbër Krasniqi
Arbër Krasniqi
Arbër Krasniqi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Arbër Krasniqi është këngëtar i njohur. Arbëri është kompozitor i muzikës filmike dhe teatrale. Ai kishte kompozuar edhe një këngë për filmin e prodhimit amerikan të titulluar “My Sekret War”, ndërsa më herët e ka realizuar edhe muzikën e shfaqjeve “Komedi e Kuqe” dhe “Fati i Rozit” – kjo e fundit u shfaq edhe para publikut amerikan në New York. Krasniqi po ashtu e ka bërë muzikën edhe për filmin dokumentar “House No.57”. Muzikanti ka kompozuar edhe shumë këngë të tjera. Përveç kësaj, ai është edhe mjaft aktiv me koncerte brenda dhe jashtë Kosovës.

Më datë 10 Tetor 2014, Arber Krasniqi publikon videoklipin "Une E Ti", në bashkëpunim me Arta Krasniqi.

Më datë 31 Mars 2017, Arber Krasniqi publikon videoklipin "I Need Love".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0