Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Mos Qajë Kosovë

Po qanë Kosova, po derdhë lot,
N'robëri të k'tillë ty Kosovë më nuk të lejmë ne dot.

Mbahu Kosovë, të lutem më mos qajë,
Se ditë të mira do t'vijnë pas kësajë...!

Arber Shabanaj - As
Elshan, Maj 1999 - nga Fronti i Luftës së Kosovës

- poezi nga Arber Shabanaj As


- Poezia u dërgua nga Arber Shabanaj - As -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  137

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet