Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Burri Dhe Caku

Një ditë cakut i tha burri:
“Vetëm unë ty të kaloj,
Me një cak s`më ndalet turri,
Të gjitha garat i fitoj.”

I thotë caku: “Këta hapa
S`kanë lavdi, haku është hak.
Emrin tim e shtove… mbrapa…
E je kthyer në burra-cak…!“


Gjakovë, më 22 Maj 2012

- poezi nga Arber Shabanaj As


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet