Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arberesha Maloku - Nostalgji Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Qysh u ndez pasioni jone
Si dy fmi qe vrapojne
Pa e dite, o pa e dite
Ka po shkojne
Fmi qe edhe kur jane rraskapite
Luftojne shpresen me e ndrite
Kujtojne bashke,
Bashke gjithe marrezite
Jam deh n'nostalgji
Jam tuj buzqeshe me marrezite
Qe i krijum bashke
Bashke o pa e dite 2x
Se po du me m'mungu
Ai qe ishe jam tu e kerku
Po m'pelqen
Neper kohe me vrapu
Une larg teje jam tu nejt
Mungesen tone po du me vrejt
Larg
Por afer t'kam prap njejt
Jam deh n'nostalgji
Jam tuj buzqeshe me marrezite
Qe i krijum bashke
Bashke o pa e dite 2x
Pa-pa-pa-rra, Pa-pa-rra...
Jam deh n'nostalgji
Jam tuj buzqeshe me marrezite
Qe i krijum bashke
Bashke o pa e dite 2x


Ky tekst u dërgua nga Gent XërxaArberesha Maloku
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/06/2014
Festivali: Top Fest 11


Arberesha Maloku - Nostalgji
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nostalgji".
3. Video është e këngës "Nostalgji", por nuk këndohet nga Arberesha Maloku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0