Ardian Bujupi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  502
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ardian Bujupi është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ardian Bujupi është këngëtar shqiptar nga Kosova me vendqëndrim në Gjermani. Familja e Ardianit migrojë në Gjermani kur ai ishte vetëm 1 vejeç. Rrethanat dhe vështërsitë që i solli emigrimi bënë që Ardiani të jetë ngushtë i lidhur për familjen. I ati, Bashkimi dhe e ëma e tij Taiba, me tu vendosur në Gjermani, në Haidelberg, u përpoqën që të krijonin kushte brenda mundësive për shkollimin e fëmijëve të tyre. Kështu teksa dy motrat e tij tani vijo...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Seldi Qalliu

Elgit Doda

Irkenc Hyka

Lyric Master

Majk

2Ton

Capital T

Getinjo

Mozzik

Ermal Fejzullahu


Tags: Ardian Bujupi

Ardian Bujupi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë