Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Ardian Bujupi - Prishtina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prishtina".
3. Video është e këngës "Prishtina", por nuk këndohet nga Ardian Bujupi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ardian Bujupi - Prishtina Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Arigato"

Komente

Asnjë Koment

25/04/2018

2018-04-25T09:31:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prishtina" kënduar nga Ardian Bujupi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Epoka 94 - Prishtina

Ne Prishtine çdo ditë e re,
N' kafene ne rrugen B,
M' inspiron te bëj muzike,
Luj kitar me shoqeri,

Sa e dua kete pamje
Kur shikoj ne dritare
Prishtinëëë...
çdo dite e bukur plot ngjarje

Deri naten vonë ka gjalleri,
qytet i mbushun me dashni
si ketu...
askund veten me mirë nuk e ndi
Ketu dikush e hbi veten
Perseri dikush e gjene
Prishtinëë...
Secilin thellë e rrëmben...

Refreni
Ne Prishtine çdo ditë e re,
N' kafene ne rrugen B,
M' inspiron te bëj muzike,
luj kitar me shoqeri,

Gold AG - Prishtina

Albina

Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti
Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti edhe Prishtina

Gold AG

Dashnia ke dashni sikur neper filma
Ti pom kujtohesh sa her ktu qe sillna
Pa hile jem dasht na mungojke veq paq
Shume skena lyp me pak jena knaq
Veq met perqaf ngat me ty nejsha
Me qat kujtim ton naten nuk flejsha
U rujshum pi kojshis edhe pi policis
e dishe kur te thirri ntelefon tshpis
Pritsha me qef kur ishe ligjerata
Rrisha afer teje edhe n'demonstrata
Sa mire po nina kur po vjen era blina
Ama do sene veq na i dina une ti edhe Prishtina

Albina

Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti
Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti edhe Prishtina

Gold AG

E koha na ka nda ma kurr nuk jena pa
Po zemra po tman ty mrena hala
Tpritsha te qafa tpritsha te dora
tpritsha te menza bash nsemafora
Kujtimet tona i run Ulpiana
I run Santea i run fontana
Kan mall per neve germia e kurrizi
Prej bregut diellit e dej te boramizi
Rruga npejton pa ty po ndryshon
Kujtimet me ty edhe ndardani i kom
E vajzen tem si ti e kom qujt
Se dashnin ton prishtina e ka rujt

Albina

Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti
Ne Prishtine jemi pa
Ne Prishtine jemi nda
Fshehtesite veq na i dina
Une e ti edhe Prishtina

Euron - Prishtina

(Euron)
Hala Tok Prej Pramshit
Syt e Kuq Prej Hashit
Prishtin Soj i Teksasit
Ktu Sta Zgasin Ta Kersasin
N'Telefon Na Thrrasin
Se Dojna Na Llafin
Mos Na Qaj Ti Trapin
Hekum Deri Lekin e Kapim
Tmit Mamin Ta Shatiratin
Kusha e Bjen Kushen
Hajde Provoje Nese Synin
Spo ta mushim
Syt Bojn Drita Kur e She Ti Duqin
Ta Qi Guuccin Nike-T Ta Huqin
Muna Me Shkru Ki Nderin Me Kopju
Se Smun Rrin Me Mu Se Sje Shok Me Mu
Rrethin Me Vul Gjakin Ta Qesin
Jet a Vdekje Si Ronaldon a Messin
Aksion GTA Spi Redbull Po Kom Krah
Koke i Keq Estagfirullah
Tu Ngre Osje Deri Nsabah
Si Nshpi Gjyqi Na u ka Bo
Skanki Fort Fyti U Tha
Po Du Lek Tqifsha Nfam Mkan Than
Ki Me Mrri Sagllam
Mos u Nal o Bir Ti Hatri Mahalles
Mos U Nal O Bir Perinati T'Dajes
Dosta Si Luana Per Mu Ngrehin Kam
I Rritum N'Vranjefc Po Me Plot N'Mahall
Breg.Pejton e Havall.. Hajvali.e Tophane
Emshir.Dardani.Muhaxher.E Kacallar
Drogodan Kolovic Kashagi Qaf Ulpian
Prishtina Hala Fronin Pe Man
Hala Akuza.Hala Skuza
Kur Ngaz Buza Meduza Meduza
Npej Tu Tuf Rruza Teret Gjaki Laget Shpuza
I Nxeht Hekri Bam ZhanZherin
Pse Bre G Pe Lun GangSterin
Kokrra Met Bo Mangup As Nbarnatore Ska
Ky O Film O G So Puna Mu Vra
Se Je i Ri e Tvyn Jeta Neper Burgje E gazeta.
Tu Mshef Della Neper Cepa Tu u Cep Me Plot Veta ijuuu Sirena
Jo Permas Nuk Kthena
Lodhu Daj Se Skom Mu Nal
Jo Spo Vrena Veq Po iki u lshu njesiti iki
iki Deri Ti Njersiti
Ape She Ape Vren
Mos u Zverdh Dil Ti Ntem
U Zatetem Tash Qa Ka
Jo Ta La Jo Sta La
Mka Ardh Koha Me Kallxu Un Veten
Qa o hiphopi qysh hejterat treten
Skank o Malli Ta Prish Shneten
Veq Me Neve e Jeton Jeten
Veq Me Neve e Jeton Jeten..

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ardian Bujupi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë