Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 29-10-2015
  Njëri ndër këngëtarët më të kërkuar nga vajzat sidomos Ardian Bujupi, është duke u përgatitur për projektet e reja ai së shpejti do të vijë edhe me një bashkëpunim, por se kush është ideali ende nuk e ka vendosur. Ndërsa në pyetjen se a e mendon veten ndonjëherë në një duet me Meden ose Labin, Ardiani për Indeksonline ishte përgjigjur që pavarësisht respektit dhe miqësisë me dy këngëtarët ata I përkasin zhanreve të ndryshme....

 • 27-10-2015
  Këngëtari Ardian Bujupi ka bërë me dije që tashmë ka filluar përgatitjet për albumine tij të tretë. Në një intervistë për Indeksonline, këngëtari i mirënjohur ka folur gjithashtu edhe për planet e së ardhmes dhe projektet e tija. Sa i përket jetës private të tij, Ardiani ka treguar që ende nuk ka diçka serioze se po të kishte do ta bënte publike. Indeksonline: Fillimisht na thuaj se ku po gjendesh kohët e fundit dhe me çka po merresh? Ardian Bujupi: E kam punën që më duhet të udhëtojë prej një shtetit në shtet dhe prej një qyte...

 • 08-08-2015
  Këngëtari Ardian Bujupi është mjaft i rrethuar nga fansat nëpër koncertet e ndryshme që ai organizon e gjithashtu edhe në rrjetet sociale. Disa nga fanset e tij vajza duket se kanë qenë shumë të entuziazmuara teksa kanë takuar një prej idol-ve të tyre. Ai ka publikuar në rrjetin e tij social në Instagram një foto ku shihet duke iu kënduar atyre vajzave. Në momentin kur ai fillon të këndojë njëra nga fanset i hidhet në përqafim, e kur këndon pjesën e refrenit të këngës “A po don me”, fansat pa një pa dy thonë po....

 • 28-07-2015
  Këngëtari Ardian Bujupi ka kohë që nuk është shumë aktiv në skenën e muzikës. Mirëpo kjo gjë nuk do të thotë që ai është duke bërë pauzë pasi ai është në pregaditje të disa projekteve të reja. Ndërkohë Ardiani nuk harron që të gjatë verës për pushime të kthehet në Kosovë për tu çmallur edhe me familjarët që ai ka në vendin e tij. Së fundmi këngëtari ka postuar në rrjetet e tij sociale një fotografi ku shihet duke udhëtuar nëpër Kosovë me veturën e tij e që bashk me të e shoqëron edhe një vajzë, e cila në fakt është kushërira e A...

 • 18-07-2015
  ‘A po don me’ është projekti më i ri i Ardian Bujupit. E veçantë e saj është që është hera e parë që ai sjell klip me këngë në gjuhën shqipe. Ky projekt është shumë veror dhe ka mbetur në mendjet e shumë prej adhuruesve të tij. Madje në një ndër to shihet edhe një mbishkrim 'Dueti im i ri '....

 • 03-04-2015
  Kohëve të fundit jemi duke parë që pothuajse të gjithë meshkujt kanë të njëjtin stil të flokëve. E nga ky ‘fenomen’ nuk kanë shpëtuar as meshkujt e skenës dhe sportit. Në rrjetet sociale po qarkullon një fotografi e bashkuar në të cilën shihet futbollisti Xherdan Shaqiri dhe këngëtari Ardian Bujupi. Në këtë foto Xherdani ka të njëjtin stil që Ardiani e ka pas në vitin 2013. Për më shumë ngjajshmërinë shikojeni foton më poshtë....

 • 29-03-2015
  Para disa ditësh, në medie qarkullojë një lajm për një vajzë të vogël siriane e cila kishte parë një fotoaparat dhe ishte frikësuar se mos është armë. E ky lajm e ka prekur fort këngëtarin shqiptar Ardian Bujupi. Ai ka postuar një fotografi në Instagram të cilën e kishte bërë ‘screen shot’ nga lajmi. Me këtë foto ka thënë se ja theu zemrën duke e shprehur edhe keqardhjen për situatën që po mbretëron atje....

 • 08-03-2015
  Këngëtari Ardian Bujupi po shënon suksese mjaft të mëdha në Gjermani. Ai pritet që brenda këtij viti të publikojë edhe disa hite të tjera me producent të njohur gjerman. Por përveq suksesit si këngëtar ai po përballet edhe me një tjetër problem, në shumë media po përflitet se këngëtarit kanë filluar ti bien flokët dhe kjo gjë është e dukshme. Në disa foto të postuara nga ai së fundmi shihet mjaft çartaz se Ardianit i mungojnë një pjesë e mirë e flokëve. Urojmë që atij të mos i bien të gjithë flokët dhe të mbetet tullac....
 • 27-02-2015
  Këngëtari nga Kosova, Ardian Bujupi i cili është shumë i këkruar kohëve të fundit në tregun evropian, ka arritur edhe një tjetër sukses të madh, e kësaj rradhe me këngën e tij të fundit Boom Rakatak. Videoja ka arritur të grumbullojë mbi 3 milion klikime në youtube, e kjo gjë veçse e ka bërë edhe më të lumtur këngëtarin i cili pritet që shumë shpejt të publikojë edhe albumin e tij më të ri. Aktualisht Ardiani është pjesë e studios muzikore të 50 Cent për shtetin e Gjermanisë....

 • 27-12-2014
  Këngëtari i njohur nga Kosovar Ardian Bujupi i cili tash e një kohë po jeton dhe vepron në Gjerimani, ka publikuar videoklipin e tij më të ri me titull Wahnsinnig. Teksin e këngës e ka shkruar vetë këngëtari kurse muzikën e ka bërë Fonty e për videoklipin është kujdesur Ippolit dhe Sergej një produksion gjerman, ndërsa xhirimet janë kryer në Paris. Ardian shumë shpejt mendon të synojë edhe tregun evropian, kjo pasi ai është bërë pjesë e një nga produksioneve të reperit të njohur amerikan Eminem, në Gjermani....

 • 07-11-2014
  Adrian Bujupi tashmë është i njohur dhe pëlqyer nga shumë njerëz. Karriera e tij po zhvillohet në Kosovë, ndonëse po përpiqet që të krijoj emër edhe jashtë territoreve shqiptare. Në fakt, Adriani është lansuar në Gjermani, por karriera e tij atje ka mbetur në ‘’vend numëro’’ dhe arsyet janë ende të pa qarta. Megjithatë, Diaspora shqiptare në Gjermani dhe më gjerë e adhuron. Adriani ka thënë se ata janë motivi për të vazhduar më tej. Burime të Indeksonline bëjnë me dije që Adrian Bujupi këto ditë do të vijë sërish në Kosovë, k...

 • 23-09-2014
  Që nga viti 2011 kur në shoun e madh gjerman për bulimin e talenteve të reja “DSDS” kishte zënë vendin e tretë, këngëtari shqiptaro-gjerman Ardian Bujupi është bërë pjesë e skenës muzikore gjermane dhe shqiptare. Në veçanti ndër shqiptarët Ardiani gëzon një simpati të madhe. Gjatë qëndrimit të tij në Kosovë, këngëtari i ri ka shfrytëzuar rastin për të vizituar ushtarët e Bundesverit gjerman të stacionuar atje në kuadër të KFOR-it, në Prizren. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/24680 Vizita n...

 • 17-09-2014
  Është mjaft i pëqlyer edhe jasht trojeve shqiptare, e këtë e ka vërtetuar më së miri për sukseset e shumta që po shënon jasht vendit. Thuhet se këngëtari kosovar Ardian Bujupi ka nënshkruar kontratë me shtëpinë diskografike të 50 Cent në Gjermani. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/31658 Gjithashtu ai do të jetë pjesë edhe e kompanisë së madhe muzikore në Amerikë Universal Music. Sukseset e tilla të këngëtarit kanë filluar që kur ai ishte pjesë e talnt show të famshëm në Gjermani, Gjermania ...

 • 31-08-2014
  Këngëtari shqiptar, me famë evropiane, Ardian Bujupi, ka publikuar këngën e tij të parë nën ombrellën e Universal Music, e titulluar “Boom Rakatak”. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/31702 Ditë më parë Ardiani nënshkroi kontratë me Universal Music fraksionin e SMS Audio që menaxhohet nga 50 Cent dhe menjëherë ka ardhur edhe projekti i parë, shumë i nxehtë. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/31700 Kënga është punuar nga DJ Mase dhe Fony, kurse teksti nga...

 • 20-04-2014
  Kam fansa kudo në botë që përcjellin karrierën time. Unë ua jap mundësinë me më përcjell çdo hap timin. Tekstet e këngëve të mia i kupton si ai në Amerikë, Kosovë, Gjermani apo kudo që gjendet U bë i njohur gjatë spektaklit muzikor “DSDS” në Gjermani. Edhe pse zuri vendin e tretë, ai llogaritet si njëri nga këngëtaret e rinj më të pëlqyer në Gjermani dhe në trojet shqiptare. Ardian Bujupi ende ruan kujtime të mira për këtë spektakël, ndonëse thotë se për shkak të angazhimeve muzikore nuk arrin të i përcjell edicionet e reja. Këng...

 • 03-03-2014
  Ardian Bujupi në bashkëpunim me Lindvr sjellin këngën All Night, me spot nga Entermedia ku protagoniste janë dy këngëtaret nga Shqipëria, Ronela Hajati dhe Samanta Karavello. Kënga është në anglisht, një stil ndryshe nga këngët e zakonshme të Ardianit me tempo më të ngadaltë por me ‘beat’ të mirë, dhe ai fillon me strofë repi. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/26054 Videoklipi është realizuar nga Entermedia dhe në rolet kryesore janë këngëtaret Ronela Hajati dhe Samanta Karavello. Ato shfaq...

 • 02-01-2014
  Padyshim që suksesi në këngë nuk i mungoi qoftë edhe gjatë këtij viti, por këngëtari Ardian Bujupi vazhdon rrugën drejt kulmit të karrierës muzikore. Natyrisht se ai premton projekte të reja edhe gjatë vitit 2014, por ajo që na bëri të kuptojmë është dashuria që ka ndaj vajzave kosovare. Ardiani aktualisht nuk ka ndonjë lidhje serioze, por nuk e mohon faktin se është i shoqëruar nga shumë femra. Në të ardhmen ai dëshiron të ketë një lidhje serioze me një bukuroshe nga Peja. Në intervistën dhënë “Zëri”-t, ai flet më shumë për punën,...

 • 07-10-2013
  Festivalet muzikore çdoherë e më shumë po humbin efektin e të qenit besnik ndaj pjesëmarrësve. Thuajse në çdo festival ka konflikte mes organizatorëve dhe këngëtarëve. Probleme të tilla ka pasur edhe në festivalin e fundit “Zhurma Show Awards 2013” dhe atë mes Adrian Bujupit dhe drejtoreshës së këtij festivali, Rafete Memini. Menaxheri i Adrianit Egzon Zeqiri pohon se nominimi i këngës “Penthouse” në kategorinë ‘dance’ është bërë pa lejen e Adrianit, gjë që kjo sipas tij ka shkelur të drejtën e autorit. Sipas Egzonit, kompania e kë...

 • 13-07-2013
  Ka qenë koncerti i parë për këtë verë në Ferizaj dhe ka pasur plot e plot publik, megjithëse sipas disa mediave ai ka qenë i arrestuar dhe i kërkuar nga policia gjermane sepse kishte rrahur keq një djalosh në një mbrëmje në Frankurt. I gjithë ky lajm, që siç duket nuk rezultoi i vërtetë, i referohet këngëtarit Ardian Bujupi, i cili nga doganat e policisë ku çdo shtetas kontrollohet dhe kalon, ka udhëtuar nga Gjermania për në Kosovë, ku ka nisur turin e koncerteve edhe për këtë sezon veror, e ku nuk janë të pakta ditët që do t’i duhet ...

 • 28-06-2013
  Dite me pare ne medie doli lajmi se Ardian Bujupi eshte ngaterruar me nje djale ne nje diskoteke ne Gjermani dhe mediet gjermane kane raportuar se ai eshte ne ndjekje te policise. Mirepo sipas menaxherit te kengetarit, Egzon Krasniqi, mediet “e kane fryre shume situaten duke thene shume te paverteta”. “Nuk eshte ashtu si shkruhet, sepse secila media mundohet qe nepermjet nje lajmi te vogel, te beje nje lajm te madh vetem per te qene e para. Mirepo e verteta eshte se ka ndodhur nje incident i vogel mes Ardianit dhe nje djaloshi, por...

 • 26-06-2013
  Policia gjermane është në kërkim të Ardian Bujupit nën dyshimet për shkaktim të lëndimeve të rënda trupore. “Bild” shkruan se natën e së shtunës rreth orës 03:30 të mëngjesit, Bujupi ka pasur një mosmarrëveshje me një student 19 vjeçar. Pas kësaj zënke verbale, Ardiani sipas mediave në Gjermani ka humbur kontrollin dhe ka goditur disa herë djalin e identifikuar me emrin Philip N, i cili ka pësuar lëndime të rënda trupore. Menjëherë ishte lajmëruar policia e cila kur ka mbërritur në venin e ngjarjes nuk e ka gjetur 22 vjeça...

 • 20-06-2013
  Këngëtari shqiptar me famë botërore, Ardian Bujupi, edhe pse është menduar se mund të jetë beqar, në fakt nuk është i tillë. Në internet po qarkullon kohëve të fundit një fotografi e Ardianit me një vajzë, të bërë në një veturë. Nuk dihet identiteti i kësaj femre, por Ardiani buzëqesh në krah të saj. Telegrafi ka mësuar se femra në fjalë është e dashura e Ardianit, i cili ka kohë që ka qenë dhe është paraqitur në publik si ‘single’, përkundër faktit se është një prej këngëtarëve më tërheqës për gjininë e kundërt. Ardiani së f...

 • 16-06-2013
  Këngëtari i mirënjohur Ardian Bujupi, vitin e kaluar lançoi këngën Want U Now, në bashkëpunim me Tony T. Ky projekt i suksesshëm, sot e kësaj dite e ruan freskinë e tij. Ajo që bie më në sy, është ajo se kjo këngë është komponuar nga i riu tiranas, Dritjon Selmani, një djalosh i mbushur me talent e sukses, ndërsa aranzhmani është bërë nga Dalool. Këtë sezon, Ardiani pritet të publikojë projektin më të ri të titulluar All night....
 • 13-06-2013
  Këngëtari i njohur shqiptar, me famë evropiane, Ardian Bujupi, ka paralajmëruar publikimin e këngës së tij të re, “Want U Now”. Bëhet fjalë për një hit veror të cilin do ta sjellë Ardiani dhe për të realizuar këtë është përkujdesur edhe Dj Dalool. Telegrafi e ka dëgjuar këngën të plotë dhe bëhet fjalë për një hit veror, i cili do t’i prekë majat e top listave evropiane. Ky projekt do at ketë edhe videoklipin, të cilin e ka punuar Entermedia dhe sekuencat e të cilit i ka publikuar vet Ardiani në faqen e tij zyrtare në Facebook...

 • 20-04-2013
  Këngëtari i njohur në mbarë Evropën, Ardian Bujupi, së shpejti do të fillojë një turne në mbarë Kosovën, ku tashmë ka të aranzhuara shumë koncerte. Por, turneu nuk është arsyeja e vetme pse ai do të qëndrojë në Kosovë. Ardiani, i cili u bë i njohur në spektaklin e talentëve të këndimit “Deutschland Sucht Den Superstar”, ka planifikuar një vizitë në Kosovë dhe këtë e ka konfirmuar menaxheri i tij Egzon Krasniqi për Zërin. Ndër arsyet ai përmend vizitën në familjen Jashari bashk me ekipin e tij që do të udhëtojë nga Gjermania. %pi...

 • 28-03-2013
  Se Ardian Bujupi tashmë ëshët adhurues i makinave, e dimë të gjithë por që të shkatërroi 3 vetura brenda katër muajve kjo është e tepërt. Nga shtatori i vitit të kaluar këngëtari ka shkatërruar tri makina të tipit francez “Peugeot”, makina këto që më sa duket ja ka sponsorizuar vet kompania e makinave. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/17024 E para që kishte pasur këtë fat ishte një Peugeot 407 Coupé e zezë, e cila kushton 30 000 euro me kilometrazh 00. “Makina kishte 280 kuaj fuqi dh...

 • 26-03-2013
  Bashkëpunimi i Ardian Bujupit dhe Dj Dalool në këngën “Penthouse” ka arritur një sukses të konsiderueshëm nëpër vendet evropiane. “Penthouse” tashmë është e dyta në top-listën e “Bravos”, njëra prej top-listave më të njohura në Europë dhe sidomos në Gjermani. Por, ky nuk është suksesi i vetëm. Kënga, e cila ka refrenin shqip është duke u transmetuar në televizionin VIVA dhe pritet që të transmetohet edhe në televizione të tjera përfshirë këtu edhe MTV Europe. “Penthouse” është një bashkëpunim i Ardianit dhe Dalool që u ...

 • 21-03-2013
  Ardian Bujupi është i kënaqur me mënyrën e si është mirëpritur kënga e tij e re në bashkëpunim me Dj Dalool, “Penthouse”. Sipas menaxherit të tij Egzon Krasniqi, kënga ka nisur të pëlqehet mjaft shumë në publik, duke u futur edhe në top 30 këngët më të mira në Gjermani. “Jemi shumë të lumtur që kënga është mirëpritur në publik dhe brenda tri dite ka arritur të marrë 400 mijë klikime”, ka thënë ai për “Zëri”. Kënga është në gjuhën angleze dhe ka një refren në gjuhën shqipe, dhe më e rëndësishmja është që mediat gjermane e kanë m...

 • 19-03-2013
  Ndoshta nuk i ka bërë ende 3 ditë të plota, duke e llogaritur momentin që ne e shkruajmë këtë lajm, dhe kënga më e re e superstarit Ardian Bujupi ka arritur 400 mijë shikime. Është fjalë për videon më të re me titull “Penthouse”, realizuar nga produksioni “Max Production”, këngë kjo që është në bashkëpunim me DJ Dalool. https://www.teksteshqip.com/img_upz/artpic_full/17032 Kënga është realizuar në gjuhën angleze, ndërsa është plotësuar edhe me një pjesë në gjuhën shqipe, pasi refreni i këngës flet shqip ...

 • 14-03-2013
  Ardian Bujupi dhe DJ Dalool pritet që me datën 16 të lansojnë këngën e tyre me videoklip “Penhouse”. E veçanta e kësaj kënge është që ajo do të këtë një refren shqip, përderisa kënga pritet që të lansohet në të gjitha kanalet e njohura të muzikës në Europë. Ardian Bujupi është gati për hitin e ri. Kësaj radhe kënga e krijuar është një bashkëpunim i tij me DJ Dalool kurse ajo quhet “Penthouse”. Ylli i spektaklit gjerman “Deutchland Sucht Den Superstar” pret që kjo këngë të jetë një hit pasi do të lansohet në të gjitha telev...


Faqet:
1
>
>>

» Dërgo Një Lajm »
teksteshqip.com © 2007 - 2017