Ardian Limanmera
Ardian Limanmera
Ardian Limanmera
  • Vendlindja:
  • Rahovec
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 23 Shtator 1986
  • Horoskopi:
  • ♍ Virgjeresha
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne tallava
Ardian Limanmera është këngëtar i njohur. Me muzikë mirret qysh i vogël, kur ishte 13 vjeç, ku ka kënduar në Pallatin e Kulturës në Rahovec. Zbuluesi i talentit të tij ka qenë Fatmir Pista, i cili punonte me Afrim Muçiqin. Fatmir Pista e nxiti që të mirret me muzikë. Me Ardianin këndonin edhe familjarët, si e ëma, xhaxhai e të tjerë. Ardiani thotë : "Kënga popullore është ushqimi i shpirtit, me ëndje e këndoj dhe me dëshirë të madhe e interpretoj". Ai është i martuar dhe ka dy çuna, i madhi Olti dhe i vogli Eldi. Ka bashkëpunim të ngushtë me orkestrin "Bohemët", me të cilët bashkëpunon prej disa vitesh.

Më datë 1 Maj 2012, Ardian Limanmera publikon videoklipin "Vijn Tajaret".

Më datë 14 Nëntor 2012, Ardian Limanmera publikon videoklipin "Dardani".

Në vitin 2012, Ardian Limanmera publikon albumin "Live 100%".

Në vitin 2013, Ardian Limanmera publikon albumin "Gëzuar Me Këngë Popullore".

Më datë 9 Mars 2016, Ardian Limanmera publikon videoklipin "Kanarinë".

Më datë 14 Gusht 2017, Ardian Limanmera publikon videoklipin "Zemër Për Dashni".

Më datë 4 Qershor 2019, Ardian Limanmera publikon videoklipin "Ma Ngat Zemrës".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: arsimdiber arsimdiber  
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Ardian Limanmera »

Komente 1