A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ardian Limanmera - Rrem Demneri


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/01/2013

2013-01-09T20:15:55

Song from the album:

"Gëzuar Me Këngë Popullore"It's a long time that we try finding the lyrics to "Rrem Demneri" sung by Ardian Limanmera.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ardian Limanmera attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Myslym Lela. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ku me je nisun mre Rrem o Demneri
N’kafe Dem Xhepës o vjen o kapteri

N’kafe Dem Xhepës o vjen o kapteri

Kafja e Dem Xhepës o myll o me xhama
E çon o përpara mre Rrem Tirona

E çon o përpara mre Rrem Tirona

E çon përpara mre Rrema i babës
Unë nuk kom gjo o me Xhepin e Shabës

Nuk kom gjo o me Xhepin e Shabës

Xhepi i Shabës o ???
Ku e bon Rrema s'e bon naj tjetër

Ku e bon Rrema s'e bon naj tjetër

Vjen majori mre me makinë
Mos ma duj Rremën o kapter Selim e

Mos ma duj Rremën o kapter Selim e

O mos ma duj Rremën o kapter Selim e
Se osht baba i shtatë o fëmijve

Se osht baba i shtatë o fëmijve

Fëmijët e Rremës o zun o me qa e
Qajnë o për babën si ja kanë vra e

Qajnë o për Rremën si ja kanë vra e

O mos më qaj moj e zeza gru e
Nuk jom vra moj po jom o plagu e

Nuk jom vra moj po jom plagu e

Ditën e enjte në dy o sahati
Po bon pushkë o mre Rrem o Kasapi

Pushkë o po bonte mre Rrem o Kasapi

Pushkë o po bonte ky Rrem o Kasapi
C'm'i qet burrat o prej o dallapi

C'm'i qet burrat o prej dallapi

Lum hapsanja se kë ka përmbrenda
Rrem o Demnerin o me shtatë zemra

Rrem o Demnerin o me shtatë zemramore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019