Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ardian Limanmera - M'agoi Dita  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

09/01/2013

2013-01-09T19:13:23+00:00

Këngë e albumit:

"Gëzuar Me Këngë Popullore"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "M'agoi Dita" kënduar nga Ardian Limanmera.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kenge Gjakovare. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

I: M’agoi dita n’breg t’nji prroni
Ka nisë dielli me rrezu’ :I
I: Eni shokë e ju m’shiqoni
Delet fushës tuj blegru’ :I
N’gjoj bylbylat n’kupë të qiellit
Kah këndojshin si përherë.
Dhe bariu me kang’t e fyellit
Ia thot mirë se vjen pranverë.
M’çeli drita n’breg t’njaj prroni
A po m’shihni ju bari?
Merrni fy’llat ju m’kujtoni!
Nji shok t’jujin sevdali.
Sytë e mij prej lotsh s’po m’teren
Halli im m’ka mujtë përherë
Me kangë t’mia çeli derën
E prej trupit derdhi vner.Më Shumë Këngë Nga Ardian Limanmera:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet