Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ardian Limanmera - Dora Jote T'u Praroftë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

09/01/2013

2013-01-09T19:28:16+00:00

Këngë e albumit:

"Gëzuar Me Këngë Popullore"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dora Jote T'u Praroftë" kënduar nga Ardian Limanmera.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ardian Limanmera i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Xeni (Shkelzen Jetishi). Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dora jote tu prarofte
o koft e plote pergjithmon
o arshikut o po i derdhen lotzit
shpirt more vetullat hilall
all me sy e vetulla edhe qepall
o besa m trete pom ban me hall

te kam dasht edhe te due
o itikati nau maru
o a pom pret shpirt a shka po thue
shpirt more vetullat hilall
all me sy e vetulla edhe qepall
o besa m trete pom ban me hall

Zemra arshikut si gastare
o ajo prishet me i gjys fjale
o a pom pret shpirt a shka po thue
shpirt more vetullat hilall
all me sy e vetulla edhe qepall
o besa m trete pom ban me hallMë Shumë Këngë Nga Ardian Limanmera:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet