Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ardian Limanmera - Dal E Dal Po Vjen Behari  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

12/01/2013

2013-01-12T18:10:03+00:00

Këngë e albumit:

"Gëzuar Me Këngë Popullore"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dal E Dal Po Vjen Behari" kënduar nga Ardian Limanmera.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anton Tetaj - Dal E Dal Po Vjen Behari

I
E Dal E Dal po na Vjen Beha-ia-ri
Lumë Kush ashtë Arshikë
E Me Lula o na u mbushke Dja-ia-li
Me puma-ia Jeshil

0-o-o Arshik mi ke mor Sy e Ve-i-etlla
Aman mo-io-re Djalë
E Kurë ma Vën Qylahin e Ba-iardh-e
E m´gjezdis nëpër Pazarë

II
E Zejnel Aga mor shka t´kam Bo-io-e
Qi m´ke ma-iarrë Meni
E me Hugjut o bre jam o i Vo-i-ogël
Kërkush Hallin s´po ma Dinë

O-o-o Do te tres o do t´i marr Malet
Për me i Kjajtë Hallet
O Ju Male se m´bani o i Kabullë
Se jam Njeri MYsafirë

Ismet Peja - Dal E Dal Po Vjen Behari

Dal e dal po na vjen behari
Dal e dal po na vjen behari
Lum kush asht ashik!
O me lule na u mbushke djali
Me kumash jeshil.
O me tanuz, fesin në ballë
Po m'gjezdis nëpër Pazar.
O açik m'i ke sy e vetlla
Aman more djalë!
Zenel Aga mor shka' t'kam bo
Që m'ke marr mëni?
O me vuxhud o jam ograshtisë
Ai po m'hjek zingi.
E me vuxhud o bre je i vogël
Kërkush hallin s'ma din.
Për Zotin o që asht rrahim
Ashki yt më dogj!
Më Shumë Këngë Nga Ardian Limanmera:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet