Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardiana Martinaj - Një Tufe Lule Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

O mor djal i bukuro ti po del përdit
O mor djal i bukuro ti po del përdit
rreth e rreth Prizrenit o të shof tuj shetit
rreth e rreth Prizrenit o të shof tuj shetit

një tuf lule ti dhurova se un vet të dashurova
kurr su ndala ty tkërkova krejt qytetin për okolla (2 ref:)

Sikur zog tuj fluturu syzezën për me taku
sikur zog tuj fluturu syzezën për me taku
spo din si me të tregu se në ty ësht dashuru
spo din si me të tregu se në ty ësht dashuru

Një tuf lule ti dhurova se un vet të dashurova
kurr su ndala ty tkërkova krejt qytetin për okolla

(2 ref:) Një tuf lule ti dhurova se un ty të dashurova
kurr su ndala ty tkërkova krejt qytetin për okolla.


Ky tekst u dërgua nga Shabi


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ardiana Martinaj - Një Tufe Lule
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Një Tufe Lule".
3. Video është e këngës "Një Tufe Lule", por nuk këndohet nga Ardiana Martinaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardiana Martinaj:


Komente 0