Ardit Çuni & Daniela Toci

Qaj ➡ Piango

 Shqip ➡  Italisht
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: V. Meta


Qaj

[Arditi]
Ai, une jam ai
Si engjell mbrojtes jam per ty
Thjesht doren ma shtrengo
Me mbaj, s'te leshoj
Ate kalova une dikur
Ty s'ta uroj
Do e gjejm, ma beso
Nje motiv, askush nuk do t'lendoj
S'ja lejoj

[Daniela]
Dua te qaj
Lotin brenda dot se mbaj
Dhimbjen me ty do e ndaj
Do kaloje kjo vetmi
Me mjafton vetem ti

[Arditi&Daniela]
Qaj, kenga ime ti sot qaj
Dhimbjen me ty do e ndaj
Do kaloje kjo vetmi
Me mjafton vetem ti

[Daniela]
Faj, nuk kam faj
Te gjitha mund t'i zgjedh ne jete
Veç fatit qe une kam
Me mbaj, mos m'lesho
Ne erresir nuk dua me t'kaloj
Me shtrengo

[Arditi]
Do e gjejm, ma beso
Nje motiv, askush nuk do t'lendoj
S'ja lejoj

[Arditi&Daniela]
Dua te qaj
Lotin brenda dot se mbaj
Dhimbjen me ty do e ndaj
Do kaloje kjo vetmi
Me mjafton vetem ti
Qaj, kenga ime ti sot qaj
Dhimbjen me ty do e ndaj
Do kaloje kjo vetmi
Me mjafton vetem ti

[Arditi&Daniela]
Dua te qaj
Lotin brenda dot se mbaj
Dhimbjen me ty do e ndaj
Do kaloje kjo vetmi...
Qaj, kenga ime ti sot qaj
Dhimbjen me ty do e ndaj
Do kaloje kjo vetmi
Me mjafton vetem ti


Piango

Lui, io sono lui
sono come un angelo custode per te
solo stringimi la mano.
Tienimi, non ti lascio
Quello che ho passato io un tempo
non lo auguro a te.
Lo troveremo, credimi
un motivo, nessuno ti ferirà
non glielo permetteró.

Voglio piangere
Non riesco a trattenere le lacrime
Condivideró il mio dolore con te.
Passerà questa solitudine
Mi basti solo tu.
Piangi, mia canzone oggi piangi
Condivideró il mio dolore con te
Passerà questa solitudine
Mi basti solo tu.

Colpa, non ho colpa
Posso scegliere tutto nella vita
Tranne il mio destino.
Tienimi, non lasciarmi
Non voglio più passare nell’oscurità
Stringimi.

Lo troveremo, un motivo
credimi, nessuno ti ferirà
Non glielo permetteró

Voglio piangere
Non riesco a trattenere le lacrime
Condivideró il mio dolore con te.
Passerà questa solitudine
Mi basti solo tu.
Piangi, mia canzone oggi piangi
Condivideró il mio dolore con te
Passerà questa solitudine
Mi basti solo tu.

Voglio piangere
Non riesco a trattenere le lacrime
Condivideró il mio dolore con te.
Passerà questa solitudine
Mi basti solo tu.
Piangi, mia canzone oggi piangi
Condivideró il mio dolore con te
Passerà questa solitudine
Mi basti solo tu.

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019