Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Ardit Çuni & Lori - Dashni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/07/2018

2018-07-17T17:03:53

Më Shumë Nga

Lori

Muzika & Orkestrimi:

Marsel Gunga

Teksti:

2 StepKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashni" kënduar nga Ardit Çuni & Lori.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ardit Çuni & Lori i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ana Kabashi - Dashni

Po te vjedhi me syy
Nga pak nga pak
Se si pom shikoon
Nga larg nga larg
U betova ne ty
Bashk mo kuuuuurr, po tash semra te do si dikuur

Ref:
Dashni zemren ma dogje
Krejt ti trurin ma hoqe
Mos me le le le le vet
Se veq ty te du per jeet

Mos rri kaq larg amaan
Se kam shume maaaaall
Afer kur ste kaam
Prap po tdu praaaane
U betova ne tyy bashk mo kuurr
Po tash zemra te dooo si dikuuur

Ref:
Dashni zemren ma dogje
Krejt ti trurin ma hoqe
Mos me le le le le vet
Se veq ty te du per jet

Bekon - Dashni

A THU M'KE DASHT
QYSH TKOM DASHT UNE
TI VEQ M'KE VRA
N'ZEMER MA SHUME


BOLL INATI MU PO M"VJEN
DOREN ME TA ZGAT
PO QKA MI BO UNE ZEMRES TEM
PIKA DON MI RA

KUR TI BOHESH QE SPO M'NJEH
FLAKA DON MEM DAL
E ME TJETRIN KUR PO TSHOH
ZEMREN PO MA KALL


A THU M'KE DASHT
QYSH TKOM DASHT UNE
TI VEQ M'KE VRA
N'ZEMER MA SHUME
A THU M'KE DASHT
QYSH TKOM DASHT UNE
TI VEQ M'KE VRA
N'ZEMER MA SHUME

AMO DJE BRE BABY SHUME TKOM DASHT
AH DASHNI PER TY KREJT I KOM LAN
ZEMREN VEQ TY KA KOM DHAN
ASAJ ZEMREN BRE KREJT JA KOM FAL

E SOT BOHET KISHE MU SPOM NJEH
AH KU KEH BRE BABY DERI DJE
I KE HARRU PREMTIMET QE MI DHE
KTHEMA ZEMREN TI KU MA LE


A THU M'KE DASHT
QYSH TKOM DASHT UNE
TI VEQ M'KE VRA
N'ZEMER MA SHUMEA THU M'KE DASHT
QYSH TKOM DASHT UNE
TI VEQ M'KE VRA
N'ZEMER MA SHUME

Mergim Mjeku - Dashni

REF.:
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj

Jo s'mujta me t'harru
Me thuj si me vazhdu
Dhe sot i njejt si dje
Po t'pres atje ku m'le

Veq dhimbje edhe lot
nuk behem dot i fort
Me fal, por s'duroj
pa ty jo s'jetoj

Kena me u pa ndonje dit
nuk arrita as me t'thon lamtumire
t'fundit here t'perqafoj
veq kaq kerkoj

REF.:
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj

Jo s'mujta me t'harru
Me thuj si me vazhdu
Dhe sot i njejt si dje
Po t'pres atje ku m'le

Veq dhimbje edhe lot
nuk behem dot i fort
Me fal, por s'duroj
pa ty jo s'jetoj

Kena me u pa ndonje dit
nuk arrita as me t'thon lamtumire
t'fundit here t'perqafoj
veq kaq kerkoj

REF.:
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe pse me ben te qaj, ste bej me faj
Ah moj dashni, dashni, dashni
Me vrave ti, me vrave ti
Edhe nese iken larg, ne shpirt te mbaj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ardit Çuni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet