A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardit Gjebrea

Ja Ku Jam ➡ I Am Right Here

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Ale-Hh


Ja Ku Jam

Të kërkoj,
të kërkoj e nuk të gjej,
në çdo vend ku këmba shkel,
ti askund, askund nuk je.
Të kërkoj,
si i çmendur të kërkoj,
nëpër botën që s'mbaron,
sa dhe fryma më ndalon.

Pse ?
pse më torturon?
K’të natë.
Pse ?
thonë unë jam njeri,
pa fat.

Ti,
dhe njëher po të kthehesh ti,
ja ku jam.
Dhe njëher të më duash prap
ja ku jam.
Dhe njëher ti të jesh e imja,
ja ku jam
Parajsën të ta fal.

Dhe njëher të të mbajë në duar,
ja ku jam.
Dhe njëher të më bësh të vuaj,
ja ku jam.
Dhe njëher të më vrasësh mua,
ja ku jam.
Dhe vdekja le t’më marr.

Më mungon,
zërin tënd nuk e dëgjoj.
Një mesazh në telefon,
shpirti im sa më mungon.
Më mungon,
prekja jote më mungon,
trupi yt kur drithëron
dhe një puthje që s’mbaron

Pres,
pres të më vish,
k’të natë
Pres,
çdo njeri e ka,
një fat.

Ti,
dhe njëher po të kthehesh ti,
ja ku jam.
Dhe njëher të më duash prap
ja ku jam.
Dhe njëher ti të jesh e imja,
ja ku jam,
parajsën të ta fal.
Dhe njëher të të mbajë në duar,
ja ku jam.
Dhe njëher të më bësh të vuaj,
ja ku jam.
Dhe njëher të më vrasësh mua,
ja ku jam.
Dhe vdekja le t’më marr.


I Am Right Here

I'm Looking For You
I'm Searching You And I Do Not Find You
In Every Place Where The Foot Steps
You Nowhere , You Are Nowhere
I'm Searching You
Like Crazy I'm Searching You
In The World That Does Not End
So Far As The Breath Stops
Why,Why Are You Torturing Me This Night
Why They Say I Am A Person Without Fate?

You
And Once If You Return - Here I Am
And Once To Love Me Again - Here I Am
And One You To Be Mine - Here I Am
To Gift You The Heaven
And Once To Hold You In My Hands - Here I Am
And Once To Make Me Suffer - Here I Am
And Once To Kill Me - Here I Am
And The Death Let Take Me
I Miss You
I Do Not Hear Your Voice
A Message In The Phone

My Soul (Sweetheart) How I Miss You

I Miss
I Miss Your Touch
Your Body When Trembles
And A Kiss The Doesn't End

I Wait, I Wait You To Come This Night
I Wait , Every Person Has One Fate

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019