Ardit Gjebrea

Se Te Kam Shpirt ➡ Because You Are My Soul

 Shqip ➡  Anglisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: Armends


Se Te Kam Shpirt

Ti me ben te vuaj
me ben te cmendem
ti me mua luan
me veten tende
dhe me kot u deva
te te harroja
sa here me braktise
une te kerkoja ty.

Neper nete i lodhur
dhe i pafjetur
vetem ty te falem
per ty jam tretur
kur te gjithe me flisnin
te te largoja
une me shume te ndjeja
sa shume te doja ty.

(jo ti nuk me do, ti nuk me do, aq sa une ty te dua, sa une te ty dua, sa une te ty dua)
(sa zili na kane te tjeret, ti je, vetem ti je, vetem ti je, vetem ti per mua)
Kur shpirti do edhe vuan.
(jo ti nuk me do, ti nuk me do, aq sa une ty te dua, sa une te ty dua, sa une te ty dua)
(sa zili na kane te tjeret, ti je, vetem ti je, vetem ti je, vetem ti per mua)
Si ty ne jete jo skam dashuruar.

(refreni)
Edhe sikur ti te shkosh ne fund te botes
te me lesh, te me harrosh, si tani
(nuk do vdes pa te gjetur) (2x)
se te kam shpirt
(nuk do vdes, nuk do vdes se te kam shpirt)
Se une vetem ty te kam skam asnje tjeter
je per mua, jam per ty pergjithnje
(nuk te le tme braktisesh) (2x)
se te kam shpirt
(nuk te le, nuk te le se te kam shpirt)

Ti me ben te endem
si neper enderra
te jem larg dhe afer
ne jeten tende
ta dua frymemarrjen
kur fle e zgjohesh
por me humb shikimi
kur me largohesh ti

(jo ti nuk me do, ti nuk me do, aq sa une ty te dua, sa une te ty dua, sa une te ty dua)
(sa zili na kane te tjeret, ti je, vetem ti je, vetem ti je, vetem ti per mua)
Kur shpirti do edhe vuan.
(jo ti nuk me do, ti nuk me do, aq sa une ty te dua, sa une te ty dua, sa une te ty dua)
(sa zili na kane te tjeret, ti je, vetem ti je, vetem ti je, vetem ti per mua)
Si ty ne jete jo skam dashuruar.

(refreni) (2x)
Edhe sikur ti te shkosh ne fund te botes
te me lesh, te me harrosh, si tani
(nuk do vdes pa te gjetur) (2x)
se te kam shpirt
(nuk do vdes, nuk do vdes se te kam shpirt)
Se une vetem ty te kam skam asnje tjeter
je per mua, jam per ty pergjithnje
(nuk te le tme braktisesh) (2x)
se te kam shpirt
(nuk te le, nuk te le se te kam shpirt)


Because You Are My Soul

You make me suffer, make me going crazy
You play with me ad with your self
And for nothing I got drunk to forget you
Any time you abandon me, I was searching for you

Thought the nights tired and without sleep
I belong only to you, for you I have melted
When everyone talked to me to distance you from my self
I felt you more, loved you more

No, you are hurting yourself without reason
Because I love you
Because I love you
Because I love you

Because the others are jealous to us
The others
The others
The others
Because you die for me

When the soul love’s it suffers
In my life I have never loved like you

Even if you go to the end of the world
To leave me, to forget me, like now
I will not die without find you
Because you are my soul

Because I have only you, I don’t have any other
You are for me; I am for you … forever
I will not allow to abandoning me
Because you are my soul

You make me drift like through the dream
To be far and close to your life
I like your breath, when you sleep and wake up
But I loose my view when you go far from me

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019