Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Jeto Dhe Jeten Time Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  38

Jeto dhe jeten time po e deshe
eja dhe merre, veç jeto...

Ata qe s'duan dashurine
nuk dine se ç'eshte miresia
folene e ngrene ne erresire
edhe mbi ty leshojne stuhira

Se jane mesuar te zvarriten
te te helmojne pastaj te vdesin
pa prekur trupin tend te ngrohur
nga afshi i puthjes, ledhatimit

Dhe pena ime nis e shkruan
kaq e lodhur nga mundimi
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
dhe ndalet lumi i zemerimit

Te Dua, Te Dua, Te Dua
o fjale hyjnore e esaj bote
u peshperite nga buze e dashuruar
qe fryme ty te dhane

Shume te kerkova gjersa te gjeta
dhe nese vdes mos u trishto
por ti jeto...

Neper rruget e dashurise
enden kenget dhe legjendat
neper vargjet e poetit
zemren ka ajo

Dhe ne vija pentagramesh
derdhet shpirti i nje artisti
por dicka pa thene ka mbetur
le te tjeret ta tregojne...

Jeto dhe jeten time po e deshe
eja dhe merre, veç jeto...

Ata qe s'duan dashurine
nuk dine se ç'eshte miresia
folene e ngrene ne erresire
edhe mbi ty leshojne stuhira

Se jane mesuar te zvarriten
te te helmojne pastaj te vdesin
pa prekur trupin tend te ngrohur
nga afshi i puthjes, ledhatimit

Dhe pena ime nis e shkruan
kaq e lodhur nga mundimi
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
dhe ndalet lumi i zemerimit

Te Dua Te Dua Te Dua
o fjale hyjnore e esaj bote
u peshperite nga buze e dashuruar
qe fryme ty te dhane...

Shume te kerkova gjersa te gjeta
dhe nese vdes mos u trishto
por ti...

Dhe jeten time po e deshe...
eja dhe merre por ti jeto...Akordet:

Intro:

Ebm Bb7 Ebm Bb7
e|----------------------6-7-6---6-7------------------------------------|
B|----------6-----6-7-9-------------9-6--------------------------------|
G|----8---7-----8-----------------------8-7----------------------------|
D|--8---------------------------------------8--------------------------|
A|---------------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------------|Ebm B
Jeto dhe jeten time po e deshe
Bb Ebm
eja dhe merre, vec jeto......

Ebm
Ata qe sduan dashurine
B
nuk dine se ceshte miresia
F#
folene e ngrene ne erresire
C#
edhe mbi ty leshojne stuhira


Bb7
Se jane mesuar te zvarriten
Ebm
te te helmojne pastaj te vdesin
C#
pa prekur trupin tend te ngrohur
F#
nga afshi i puthjes, ledhatimit


Bb7
Dhe pena ime nis e shkruan
Ebm
kaq e lodhur nga mundimi
C#
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
F#
dhe ndalet lumi, zemerimi


Bb7
Te Dua, Te Dua, Te Dua
Ebm
o fjale hyjnore e kesaj bote
B
u peshperite nga buze e dashuruar
Bb
qe fryme ty te dhane


B
Shume te kerkova gjersa te gjeta
Bb7
dhe nese vdes mos u trishto
B
por ti jeto....

Key change to Em (+1 half-step)
Intro (+1 half-step)

Em
Neper rruget e dashurise
C
enden kenget dhe legjendat
Am
neper vargjet e poetit

zemren ka ajo


B7
Dhe ne vija pentagramesh

derdhet shpirti i nje artisti
C
por dicka pa thene ka mbetur
B7
le te tjeret ta tregojne...


Em C
Jeto dhe jeten time po e deshe
B7 Em
eja dhe merre, vec jeto...


Em
Ata qe sduan dashurine
C
nuk dine se ceshte miresia
G
folene e ngrene ne erresire
D
edhe mbi ty leshojne stuhira


B7
Se jane mesuar te zvarriten
Em
te te helmojne pastaj te vdesin
D
pa prekur trupin tend te ngrohur
G
nga afshi i puthjes, ledhatimit


B7
Dhe pena ime nis e shkruan
Em
kaq e lodhur nga mundimi
D
kerkon nga ty dhe merr dy fjale
G
dhe ndalet lumi, zemerimi


B7
Te Dua Te Dua Te Dua
Em
o fjale hyjnore e kesaj bote
C
u peshperite nga buze e dashuruar
B7
qe fryme ty te dhane...


C
Shume te kerkova gjersa te gjeta
B7
dhe nese vdes mos u trishto

por ti....

Em C B7 Em
e|----7--------------7-8-7---------------------------------------|
B|--------10-8-8--10-------10-8-7---7-8-7------------------------|
G|---------------------------------------------------------------|
D|--9-------------------------------------10-9-------------------|
A|---------------------------------------------------------------|
E|---------------------------------------------------------------|

C
Dhe jeten time po e deshe...

e|-------------------------|
B|-----8-7-----------------|
G|---9--------7------------|

B7 Em B7 Em B7 Em
eja dhe merre por ti jeto...

Ardit Gjebrea - Jeto Dhe Jeten Time
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeto Dhe Jeten Time".
3. Video është e këngës "Jeto Dhe Jeten Time", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0