Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Jon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  93

Me erdhe ne një kohë të dëshpëruar
Me dhimbje..., Jon
Kur anijet si fantasma
Neper det me aventura
Klithnin: Liberta !

Dhe syte i kish aty gjithë Shqiperia,
Ajo dinte si duronte
Po i shkuleshin filizat
Deti u be mal me njerez,
E toka det me lot

Dhe ty për herë të parë të puthte drita
Ti linde…, Jon
Nuk e dije ç'ish gëzimi
As dhimbja as mjerimi
Qe flakë, godet e rrudh një tokë

Sot me gjithë foshnjet në botë je njësoj
Si ata ti qesh e luan
Kjo është vetëm nisja juaj
Por do rritesh do kuptosh
Se fatet s'janë njesoj

Bekimin merr nga mua
O shpirt i patrazuar
Një fjalë të thënë ma degjo:
Zinxhira të praruar ty kanë për të ofruar
Por prapë do të jetë skllavëri

(refren)
Jon, ky emër marrë nga deti jonë
Me këngë vale tund djepin
Jon, dhe ti ja ndjeve aromën
Ta kesh per jete me vete

Jon, po të lundrosh me këtë emër
Jon, e të takohesh me vëllezër
Jon, do të mjaftojnë me dy duar
Të thuash se je, ti je je Jon
----

Bekimin merr nga mua
O shpirt i patrazuar
Një fjalë të thënë ma degjo:
Zinxhira të praruar ty kanë për të ofruar
Por prapë do të jetë skllavëri

Në skllav jo nuk te dua
Nga vetja i mohuar, Jon, Jon

Në skllav jo nuk te dua
Nga vetja i mohuar, Jon, Jon


Ky tekst u dërgua nga Urim


Akordet:

Intro : Gm Cm x2


Gm
Me erdhe ne nje kohe te deshperuar

Me dhimbje... Jon

Kur anijet si fantasma

Neper det me aventura

Klithnin: Liberta !

Cm
Dhe syte i kish aty gjithe Shqiperia,
Gm
Ajo dinte si duronte

Po i shkuleshin filizat
Cm
Deti u be mal me njerez,
D7
E toka det me lot


Gm Cm x2


Gm
Dhe ty per here te pare te puthte drita

Ti linde... Jon

Nuk e dije ç'ish gezimi

As dhimbja as mjerimi

Qe flak, godet e rrudh nje toke


Cm
Sot me gjithe foshnjet ne bote je njesoj
Gm
Si ata ti qesh e luan

Kjo eshte vetem nisja juaj
Cm
Por do rritesh do kuptosh
D7
Se fatet s'jane njesoj

Gm
Bekimin merr nga mua

O shpirt i patrazuar
Cm Gm
Nje fjale te thene ma degjo

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar
Cm Gm
Por prape je skllaveriCm
Jon, ky emer marre nga deti
G#
Jon, me kenge vale tund djepin
Eb
Jon, dhe ti ja ndjeve aromen
G7
Ta kesh per jete me vete


Cm
Jon, po te lundrosh me ete emer
G#
Jon, e te takohesh me vellezer
Eb
Jon, do te mjaftojne dy duar
G7
Te thuash se je, ti je JonGm
Bekimin merr nga mua

O shpirt i patrazuar
Cm Gm
Nje fjale te thene ma degjo

Zinxhire te praruar ty kane per te ofruar
Cm Gm
Por prape je skllaveri


Gm
Me skllav jo nuk te dua

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon
Gm
Me skllav jo nuk te dua

Nga vetje i mohuar, Jon, Jon

Ardit Gjebrea - Jon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jon".
3. Video është e këngës "Jon", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (3)

14
13
15

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0