Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ardit Gjebrea - Vargje Per Veten  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

28/09/2009

2009-09-28T09:50:47+00:00

Këngë e albumit:

"Ardit Gjebrea"
Nuk m'i di askush
vargjet qe per vehte
per vehte shkrova
drita kaq te zbehta
fytyren ndriçojne

E krejt i vetem kam provuar
te triumfoja,te triumfoja,
permbi vitet e pastina
e qe s'do me plakin dot.

(refren)
Nuk i di askush
ato nete brenda meje
ato fjale qe s'perseriten
tjeter here ne jete

Nuk i di askush
qytetet ku u fsheha
ika larg nga kureshtaret
qe i dinin te vertetat e mia
--------------

Nuk e di askush
se nga po kthehem kaq i lodhur
dhe pse kam nevoje
per zera te njohur

Ky eshte nje pyll gjigand me njerez
flasin me vehte, thone me njohin
por gabojne,
se vetem emrin, emrin ma dine.

(refreni)


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet