A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ardit Gjebrea - Muret E Qytetit


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

20/09/2009

2009-09-20T19:06:49

Song from the album:

"Ardit Gjebrea"


Mbi muret e qytetit emrin la dashuria
Si mbi nje kartoline ne ku firmos nje ze
Mesazhe anonime nen rreze hene
Autor te panjohur krijuan dikur
Permbi mure shkruajne
Dhe shkruajne kaq shume

Dhe neser kalimtaret do erkojne te çuditur
Muret e qytetit qe nuk njihen me
Do humbim pa vetedije ne hamendje
Vehten te gjejme ne nje çast intim
Muret e qytetit, kjo grafi e dashurise

(refren)
Kush e di, ndoshta jetojne eto dashuri
Kush e di, a humben larg ne pafundesi
Edhe pse vitet fluturojne
Te njejtat fjale atje do mbeten
Te dua, te adhuroj
Me zor te pres, te dashuroj
Te dua, te dua
----------------------

Dhe muret e qytetit asnjehere nuk pergjigjen
Se pyetjet dhe pergjigjet asnjehere nuk takohen
Formula dashurie naten shkruhen
Autore te panjohur krijuan diku
Mijera paradokse me emrin "Dashuri"

(Refreni)

Edhe pse vitet fluturojne
Te njejtat fjale atje do mbeten

Mbi muret e qytetit emrin la dashuria
Si mbi nje kartoline ne ku firmos nje ze
Mesazhe anonime nen rreze hene
Une ty te dua, te adhuroj
Neser te pres, te dashuroj
Te dua, te dashuroj
Te DuaÂ…

Chords

S I

C————-G——————Am
Mbi muret e qytetit emrin le dashuria

C————-G——————Gm
Si mbi nje kartoline ku firmos nje zemer

Am————————–G
Mesazhe anonime nen rreze hene

————F—————C
Autore te panjohur krijuan dikur

—————G
Permbi mure shkruan

—————-C
Dhe shkruan kaq shume

S II

Dhe neser kalimtaret do kerkojne te cuditur
Muret e qytetit qe nuk njihen me
Do humbin pa vetedije ne hamendje
Veten te gjejne ne nje cast intim
Muret e qytetit
Biografi e dashurise

Ref
(Kalimi nga Strofa ne refren : C | Cmaj7/B | Am )

Am—————-Em——————
Kushedi , ndoshta jetojne keto dashuri

Fmaj7————–C—————–
Kushedi , a humben larg ne pafundesi

Dm—————-F
Edhe pse vitet fluturojne

————————–G
Te njejtat fjale atje do t’mbeten

Am—————-
Te dua! Te adhuroj!

———Em—————
Neser te pres! Te dashuroj!

F——-C
Te dua! Te dua!

S III

Dhe muret e qytetit asnjehere nuk pergjigjen
Se pyetjet dhe pergjigjet asnjehere nuk takohen
Formula dashurie naten shkruar
Autore te panjohur krijuan dikur
Mijra paradokse
Me emrin dashuri

Solo

Ref.

S IV

Mbi muret e qytetit emrin le dashuria
Si mbi nje kartoline ku firmos nje zemer
Mesazhe anonime nen rreze hene
Une ty te dua , te adhuroj
Neser te pres
Te dashuroj

F–G–C——-F——-C—-F–G–C
Te dua , Te dashuroj , Te dua

Cmaj7/B |01022x|


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019