Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ardit Gjebrea - Vetem Ne Kemi Munguar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Ardit Gjebrea"

Komente

Asnjë Koment

06/06/2011

2011-06-06T08:00:22+00:00Sa kam pritur te jemi prape te dy
Dhe liqeni dhe pemet jane aty
Vetem s'jemi ata qe jemi
Dhe s'themi ato qe themi
Dhe kujtojme tekstin e vjeter
Ndersa shkruajme kengen tjeter

Edhe prape ja ku jemi ne te dy
Njeri tjetrin se shohim me ne sy
Sa veshtire te bisedojme
Se nuk dime ku ta fillojme
Dhe kam frike te te afrohem, çudi
(2 here)

E ndoshta pemet liqeni dhe bari
Do te donin qe te flisnim perseri
Edhe pse fjala vertet
Eshte e çmuar si argjendi
Por heshtja eshte flori

(refren)
E ndoshta pemet liqeni dhe bari
Do te donin te puthja perseri
Po kush nga ne do guxonte
Kush nga ne do guxonte i pari
Une per vete kam frike
Me ndihmo edhe ti
Me ndihmo edhe ti

Ja dhe pema ku rrinim ne te dy
Dhe emrat qe gdhendem jane aty
Aty ka mbetur qielli
Dhe era, edhe dielli
Dhe asgje nuk ka ndryshuar
Vetem ne kemi munguar

Eshte aty ku ne mbollem nje gezim
Eshte aty ku na ndau nje trishtim
Jane puthjet perqafimet
Jane zenkat dhe gabimet
Jane aty ashtu siç ishin, sa çudi

(Refreni)

Sa kam pritur te jemi prape te dy
Dhe liqeni dhe pemet jane aty
Vetem s'jemi ata qe jemi
Dhe s'themi ato qe themi
Dhe kujtojme tekstin e vjeter
Ndersa shkruajme kengen tjeter

Edhe prape ja ku jemi ne te dy
Njeri tjetrin se shohim me ne sy
Sa veshtire te bisedojme
Se nuk dime ku ta fillojme
Dhe kam frike te te afrohem,
Kam frike te te afrohem, çudi


Ky tekst u dërgua nga Alban
Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet