Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ardit Gjebrea - Kur Te Jesh Merzitur Shume  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  104

Komente

1 🔥

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Dritero Agolli

Këngë e albumit:

"Ja Ku Jam"
Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper rruget ku kam ecur,
S'do ndjhet kolla ime e thate,
Dhe kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dale ngadale.
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

REF.:
Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.
dhe une do zbres do vij pas teje
do vij

Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle,
Dhe, kur ne xham do fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

REF.:
Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje


Ky tekst u dërgua nga  KaltrinaAkordet:

Am
Ketu sdo jem do jem larguar
E
Ne toke I tretur si te tjeret
E7
Ne kafenene e preferuar
Am
Nuk do me shohin kamarieret

A
Dhe neper udhet ku kam ecur
A7 Dm/F Dm
Sdo ndihet kolla ime e thate
E7
Mbi varrin tim do te rrije I heshtur
Am
Nje qipariz si murg I ngrate

A
Ti do trishtohesh atehere
A7 Dm/F Dm
Se sdo me kesh ne dhome te gjalle
E7
Dhe kur ne xham te fryje ere
Am
Do qash me eren dalengadale


(refreni)
E7
Por kur te jesh merzitur shume
Dm Am
Ne raft te librave kerkome
Am/G C Dm
Aty do jem I fshehur une
G7 C
Ne ndonje fjale a ndonje shkronje

E7
Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dm Am
Dhe un do te zbres do tvi prane teje
Am/G C Dm
Ti si dikur me mall do qeshesh
G7 C
Si nje blerim pas nje rekeje.

E7
Por une do zbres

Do vij pas teje
Am
Do vij....

Strofa :

e|-0-1-0-0---------------------------------------------------------------------------|
B|-------1--1-0---1-1--1-3-1-1-1--1-3-0--0-1-0-0--0-1-0-3-0--0-0---0-0--0---1--------|
G|-------2------2-2----------2--------1--------1--------1--------2-1------2-2---2-2-2|
D|-----------------------------------------------------------------------------------|
A|-------0--------0----------0----------------------------------------------0--------|
E|------------------------------------0--------0--------0----------0-----------------|


e|-------------------------------------1----------1-0----------------0--------------------0--------|
B|-2-2-2-2-2-2---2-2-----------------3---3---3----3---3-3-0-0-1-3--3---3-3-3--0-1-------1---1---1--|
G|-2-2-2-2-0-0-------2-2-0-0---0---2-------2------2-1-----------1--------1--------2---2-------2---2|
D|---------------------------3---3-------------0------------------------------------2--------------|
A|-0-----------0------------------------------------------------------------------0----------------|
E|--------------------------------------------------0-----------0--------0-------------------------|


Refreni :

e|---------------------------------0-1-----------------------0-----0-0---1-1------0-1-----1-1-3-0-0-|
B|-------3--3-3--0-0-1-3--3-3--3-3-----3-0-3-1-----1-------------1---1-3---3--3-3-----0---0-0---1-1-|
G|----------1-1-----------1-1--------------------2-----0-0-0---0------------------------0-----------|
D|-2-2-2-----------------------------0---------2-------------------------0--------------------------|
A|-------------------------------------------0---------------3-----3----------------------------3---|
E|-------0-------------0-----------------------------3------------------------------3---------------|


e|--------------------------------0-1-----------------------0-----0-0---1-1------0-1-----1-1-3-0-0-|
B|-------3-0-0--0-0-1-3--3-3--3-3-----3-0-3-1-----1-------------1---1-3---3--3-3-----0---0-0---1-1-|
G|-----------1-----------1-1--------------------2-----0-0-0---0------------------------0-----------|
D|-2-2-2----------------------------0---------2-------------------------0--------------------------|
A|------------------------------------------0---------------3-----3----------------------------3---|
E|---------0----------0-----------------------------3------------------------------3---------------|


e|-0-0-0---0-0-------------------------------|
B|-1-1-1-3-3-3--0-0-1-3-0--0h1---------------|
G|-0-0-0---1-1-----------------2-------------|
D|-------------------------------------------|
A|-----------------------------0-------------|
E|-------0------------0----------------------|

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet