Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Ardit Gjebrea - Kur Braktis Ate Qe Do  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  28

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Timo Flloko

Këngë e albumit:

"Te Dua Ty (Melodi Dashurie)"

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"Ja Ku Jam"
Ti, ti po kthehesh perseri tek une
me pendese dhe trishtim pafund
ka kaq kohe qe po te pres, sa shume

Vjen, permes eres neper nete ti vjennn
Nostalgji dhe deshperim me sjell
sa e huaj je tani, sa e ndjere

Ku shkruan endrrat, ku?
Ke deshen syte e tu, Se di
Ne heshtim qe te dy
na ndan nje ftohtesi tani

Ref:
Kur braktis ate qe do
vjen nje cast qe e kupton
se pa te ti dot s'jeton
cfare me thuaj vlen ne bote
kur je vetem e ke ftohte
dhe nje zemer se gjen dot
Ku shkuan pritjet, ku?
Ku ndali hapi yte, Se di
ne ndjenje ne fshehtesi
jam skllavi yte me thote tani

Une, sa trishtim po ndjej ne shpirt, cudi
Kur pendesen shoh ne syte e tu
S'di te dua, a te humba pergjithenji

Ti, ti u ktheve
lotin shoh te ngrire
Jam i dobet dhe te fal, se di
ne mund ta kthejme ne jete dashurine

Ku shkruan endrrat, ku?
Ke deshen syte e tu, Se di
Ne heshtim qe te dy
na ndan nje ftohtesi tani

Ref:
Kur braktis ate qe do
vjen nje cast qe e kupton
se pa te ti dot s'jeton
cfare me thuaj vlen ne bote
kur je vetem e ke ftohte
dhe nje zemer se gjen dot
Ku shkuan pritjet, ku?
Ku ndali hapi yte, Se di
nje ndjenje ne fshehtesi
jam skllavi yte me thote tani

nje ndjenje ne fshehtesi
jam skllavi yte me thote tani


Ky tekst u dërgua nga  Annonim   EliosshuliKartolina (2)

7
2

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet