Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Ardit Gjebrea - Dimeroj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  49

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Me Yjet"

Këngë e albumit:

"Projekti Jon"


Dimërooo, dimëroj siç dimërova!

(hej hoo hoo hej hoo hoo hej)

Kush i la yjet pa gjumë?
Kush u çmend' e u bë lumë?
Kush e shkeli dashurinë?
Zemëroi dhe perëndinë! x2

Ku verove verën oo?
Ku vjeshtove vjeshtën oo?
as verova, as vjeshtova,
dimëroj siç dimërova! x2

Kur këndon kopeja n'male,
kur këndon burimi zallin,
të ka dashur dashuria,
të bekon dhe perendia! x2

Ku verove verën oo?
Ku vjeshtove vjeshtën oo?
as verova, as vjeshtova,
dimëroj siç dimërova! x2


Ky tekst u dërgua nga Lira   bzzzz10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet