Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Vetem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Ike dhe heshtje le pas,
le zbrazetirë, hëna si lot atje lart, lot i ngrirë.
E di , s'e di jam a s'jam
mbjell arën e vetmisë fare vetëm.
E di , s'e di, je a s'je
jep shenjë me një re.
Kujt t'i falem, kujt t'i flas..
kujt t'i them "të dua" ?
As i vdekur as i gjallë,
bëj të fle, por sytë mërguar.

Ike dhe natë le pas, le zbrazëtirë,
hëna si lot atje lart, lot i ngrirë.
E di , s'e di jam a s'jam
korr arën e vetmisë fare vetëm.
E di , s'e di je a s'je, fryn erë e ska më re.
Kujt t'i falem, kujt t'i flas..
kujt t'i them "të dua" ?
As i vdekur as i gjallë,
bëj të fle, por sytë mërguar.
Kujt t'i falem, kujt t'i flas.
Malet më largohen
As i vdekur as i gjallë,
bëj të fle, por sytë mërgohen.
Ardit Gjebrea
Publikimi: 01/12/1997
Muzika: Ardit Gjebrea & Gazebo
Teksti: Xhevahir Spahiu
Orkestrimi: Gazebo


Ardit Gjebrea - Vetem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem".
3. Video është e këngës "Vetem", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0