Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video

Top 200

Ardit Gjebrea & Anna Gjebrea - Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  86

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/12/2017

2017-12-09T22:23:00

Më Shumë Nga

Anna Gjebrea

Muzika:

Ardit Gjebrea

Teksti:

Olti Curri

Orkestrimi:

Darko Dimitrov
[ARDITI:]
Dhe jeten po ta fal
me duket pak
E do nje yll ne qiell?
ty do ta jap
do jem aty
sa here me sy te me kerkosh
do jem aty
Anna per ty

[ANNA:]
Jo, mos me thuaj
se une po rritem
hej, hej, e vogel per ty do jem
gjithmone te dy
dhe 100 vite te kalojne
do jem me ty
babi per ty

[REF. BASHKE:]
Sa here jemi bashke
e gjithe bota ndalon
jemi ne nje shpirt
nje dashuri qe s'mbaron
o-o-o-o degjoje zerin tim
zeri i zemres eshte ai o-o
Si ne nje peralle
une e ti fluturojme
marrim nje penel
dhe ngjyrat botes t'ja ndryshojme
o-o-o-o aty ku ka trishtim
vizatojme nje diell me drite o-o

[ARDITI:]
Pergjumur ne mengjes,
nje perqafim
Te marr ne krahe dhe thua
je princi im
marr fryme per ty
sa here me sy te me kerkosh
do jem aty
Anna per ty

[ANNA:]
Endrrat e mia
ti them te gjitha
hej hej neser kudo te jem
do vij per ty
mjafton me sy te me kerkosh
do jem aty
babi per ty

[REF. BASHKE:]
Sa here jemi bashke
e gjithe bota ndalon
jemi ne nje shpirt
nje dashuri qe s'mbaron
o-o-o-o degjoje zerin tim
zeri i zemres eshte ai o-o
Si ne nje peralle
une e ti fluturojme
marrim nje penel
dhe ngjyrat botes t'ja ndryshojme
o-o-o-o aty ku ka trishtim
vizatojme nje diell me drite o-o

[ARDITI:]
Sa here jemi bashke
e gjithe bota ndalon

[ANNA:]
jemi ne nje shpirt
nje dashuri qe s'mbaron

[BASHKE:]
o-o-o-o o-o-o-o
o-o-o-o-o

[ARDITI:]
Sa here jemi bashke
e gjithe bota ndalon
jemi ne nje shpirt
nje dashuri qe s'mbaron

[ANNA:]
Si ne nje peralle
une e ti fluturojme
marrim nje penel
dhe ngjyrat botes t'ja ndryshojme

[BASHKE:]
o-o-o-o o-o-o-o
o-o-o-o-o

Kartolina (3)

U krijua nga ANA 2018-07-25 17:57:20
Hej hej neser kudo te jem
do vij per ty
mjafton me sy te me kerkosh
do jem aty
babi per ty
U krijua nga eleana 2018-06-26 16:34:40
Dhe jeten po ta fal
me duket pak
E do nje yll ne qiell?
U krijua nga Kkkk 2018-03-31 12:27:18
Sa her jemi bashk
E gjithe bota ndalon
Jemi ne nje shpirt
Nje dashuri qe s'mbaron
O-o-o-o degjoje zerin tim

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet