Ardit Stafa
Ardit Stafa
Ardit Stafa
  • Vendlindja:
  •  Maqedoni E Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ardit Stafa është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Tenor lirik, pegadog i kantos, profesor i pianos dhe solfezhit në Gostivar. Fitues i edicionit të 2-të “Vip Shpija” në Kosovë. Pjesëmarrës dhe fitues i shumë çmimeve në festivale si: "Nota Fest","Show Fest", "Poli fest" dhe "Festivali i Këngës".

Në Dhjetor 2001, Ardit Stafa merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Elegji".

Në Qershor 2003, Gili & Ardit Stafaj marrin pjesë në VFM 2003 me këngën "Ditët E Fundit".

Në Qershor 2003, Ardit Stafa merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Njerzit E Vetmuar".

Në Nëntor 2004, Big Mama merr pjesë në Nota Fest 2004 me këngën "Ishe Agresiv", në bashkëpunim me Ardit Stafaj.

Më datë 31 Tetor 2011, Blero publikojnë videoklipin "Dance", në bashkëpunim me Cekic & Ardit Stafaj. Videoklipi u prodhua nga Asha.

Më datë 26 Prill 2013, 4US publikon videoklipin "Lulia", në bashkëpunim me Ardit Stafaj.

Më datë 7 Korrik 2013, Ardit Stafa publikon videoklipin "S’të Harroj". Me këtë këngë, Ardit Stafa u paraqit në këto festivale: Zhurma Show 2013 (2013), Top Fest 2 (2005). Videoklipi është realizuar nga produksioni muzikor “Arti Entertainment” dhe është xhiruar në qytetin e Pejës. Me këtë këngë Ardit Stafa, i cili çmohet shumë për vokalin e tij, rikthehet në skenën muzikore pas pesë vitesh mungese.

Në Prill 2014, Ardit Stafa merr pjesë në Celësi Muzikor 8 me këngën "I Look To You".

Në Prill 2015, Ardit Stafa merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Dashuri E Jetës Sime".

Në Maj 2021, Ardit Stafai & Salije Bajrami marrin pjesë në Kënga Magjike 2021 me këngën "Larg".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Ardit Stafa »

Komente 0