A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ardita Tusha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
BIOGRAFIA: Ardita Tusha is a popular singer. Në vitin 2009, Ardita Tusha merr pjesë në Star Academy Albania 4. Në Dhjetor 2009, Ardita Tusha merr pjesë në Festivali i 48-të në RTSH me këngën "Je Larg". Në Dhjetor 2010, Ardita Tusha merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Dikur Besoja". Në vitin 2011, Ardita Tusha merr pjesë në The Voice of Albania 1. Në Maj 2012, Ardita merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Pa Asnje Faj". Në Shtator 2015, Ardita Tusha & Armela Tusha ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Star Academy Albania

(Contestant)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luljeta Kuraja

Entela Ilirjani

Zaide Misini

Yllka Berisha

Stela Brahimllari

Jorida Zaimaj

Sevi

Liliana Kanina

Aida Hani

Pegi Xhani


Tags: Ardita Tusha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019