Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ardita Tusha - Je Larg
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Je Larg".
3. Video është e këngës "Je Larg", por nuk këndohet nga Ardita Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ardita Tusha - Je Larg Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Pjesëmarrëse në

Festivali i 48-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

24/12/2009

2009-12-23T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Je Larg" kënduar nga Ardita Tusha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ero - Je Larg

nanahhh nanahhh
Sa her qe pom kujtohesh
Dashnija mshtohet
Krejt po vesin zemer sjena bashk
Sa her qe m'kujtohesh dashnija
Dashnija m'shtohet
Krejt po vesin zemer sjena bashk
A mke harru
a mke harru
A mke harru
nanahhh nanahhh
Hala menen te ti e kom
amo ti je larg
Je larg je larg
Fjalt prej zemres i thom
Edhe pse je larg
Je larg je larg
N'djenja per ty un kom
Amo ti je larg je larg je larg
Fjalt prej zemres i thom
Edhe pse je larg
Je larg je larg
nanahhh nanahhh
Rast ishte Telefoni ni mesazh i joti
Kejt kujtimet mi ka kthy naaaa..
Sa her qe po takomi
Amo nuk po foli
A'bon me kthy kohen naaaa
A mke harru
A mke harru
A mke harru
nanahhh nanahhh
Hala menen te ti e kom
Amo ti je larg
Je larg je larg
Fjalt prej zemres i thom
Edhe pse je larg
Je larg je larg
N'djenja per ty un kom
Amo ti je larg
Je larg je larg
Fjalt prej zemres i thom
Edhe pse je larg
Je larg je larg
nanahhh...

Alban Mehmeti - Je Larg

bahem gjak qe rjedh ne ven per kong
qe e ndegjoj per mu qe te pi se me ty
pata dashni jam njeri qe gjith ne bot
kam nje shpirt kam nje lot kam deshir
met taku se larg teje jam qellu

je larg je larg larg shpirtit
tim un i vetem si nje jetim
je larg je larg larg shpirtit
tim un i vetem si nje jetim

bahem gjak qe rjedh ne ven per kong
qe e ndegjoj per mu qe te pi se me ty
pata dashni jam njeri qe gjith ne bot
kam nje shpirt kam nje lot kam deshir
met taku se larg teje jam qellu

je larg je larg larg shpirtit
tim un i vetem si nje jetim
je larg je larg larg shpirtit
tim un i vetem si nje jetim

je larg je larg larg shpirtit
tim un i vetem si nje jetim je
larg je larg larg shpirtit tim
un i vetem si nje jetim

Mc Sami - Je Larg

Prap bërtas me veten
thom ka jam tu shku
po heci me ni kam
po apet spo muj mu rrzu
po du ti me ma fal
po du, o shum po du
spo du ti me besu
qe ne dashni un t'kam tradhtu
ke shku pa dit arsye
ke shku pa lamtumir
ske lon vend per dy fjal
ske lon numer per met thirr
e di ki besu qe me tjetren jam ngatrru
amo kjo u kan veq rren
qe dikush ty ta pat lshu
ike ti shum shpejt
spo ta rras as met kallxu
boll mo jom shtrungu
boll mo spo muj pa shkru
se ka sene qe po vuj un
qe as gjum spo kam n'sy
pe shoh jeten pa kuptim
kur pe di qe sje aty
hey zot jom tu thon
kthema t'miren qe se kam
e di që s'osht von
nuk e di a je ka m'don
un 1 fjal n'men e kam
fjalen te du ma ke thon
sinqerisht s'muj pa ty
edhe nese ty t'kom ma life

Ref.
Se spo du me ja nis me tjeter
veq me ty po du mu kan (nononono)
Spo ma nin hiq per tjera
E loj krejt me ni an
Se t'kom zemer s'muj pa t'than
Ato qashte s'muj mi lan
Je larg, je larg
Un e di që ti um don
S'don mem pas me tjeter kend
My life, my life (nononono)

Eeeeej jom mush mllef
se pa ty nuk po kom qef
se per ty ka do që shkoj
mendoj , s'e mbaj fsheht
po me mungon era jote
po me mungojn syt e tu
dita m'bohet nat
diten kur e di që s'je me mu
me knaqi zani yt
hiq pa t'prek po du me dek
se shumë jam tu hek
e kalume do me mbet, dashnia jonë
se nashta nuk osht von
se zemra o ka t'don
s'do met pa me tjeter kend
shprehna me ni leter
pa e hup s'e ni mungesen
pa dallu t'miren me t'keqen
sja harron kuptimin jetes (eeej)
qdo ditë po me kujtohen
ato qastet e kalume
qdo mendim qdo sen që patem
ato dit te shkume
kjo keng shkon për ty
edhe nëse ti s'e ngon
e di esht shumë rend
kur ndarjen e pranon
amo njerin që e don
kurrë për jet s'e harron
edhe nëse ty kurgjo s'të pengon
me gjith qef bashk me kan

Ref.
Se spo du me ja nis me tjeter
veq me ty po du mu kan (nononono)
Spo ma nin hiq per tjera
E loj krejt me ni an
Se t'kom zemer s'muj pa t'than
Ato qashte s'muj mi lan
Je larg, je larg
Un e di që ti um don
S'don mem pas me tjeter kend
My life, my life (nononono)

Nuk t'kom ngat
du met pas ty gjdo natë
ti je laaaaaaaarg
se prap fajin me mu n'vete jam pendu
ke shku laaaaaaaaaarg
se di pse amo s'muj hiq pa t'pa
edhe s'ka fjal pse na mu nda pse na mu nda
Pse na me lan për hiq kurgjooooo
(hmmmmmm...)

Ref.
Se spo du me ja nis me tjeter
veq me ty po du mu kan (nononono)
Spo ma nin hiq per tjera
E loj krejt me ni an
Se t'kom zemer s'muj pa t'than
Ato qashte s'muj mi lan
Je larg, je larg
Un e di që ti um don
S'don mem pas me tjeter kend
My life, my life (nononono)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ardita Tusha:


Komente mbi këtë këngë