Më mbaj mend (për 1 muaj)


Argjend Lloga - Sulqe Begu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sulqe Begu".
3. Video është e këngës "Sulqe Begu", por nuk këndohet nga Argjend Lloga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Argjend Lloga - Sulqe Begu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"Prisni 1 Minut"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sulqe Begu" kënduar nga Argjend Lloga.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Nexhat Osmani - Sulqe Begu

Nje topci oj shkodres
paska dale ne ket ane
sulqe begu oj vogel
o si ylli me hane
sulqe begu oj vogel
o si ylli me hane

sulqe bego mor biro
ku je kan o ti mbrame
te goca e vezirit
o moj dashntunja nane
te goca e vezirit
o moj dashntunja nane

sulce bego mor biro
mos ma pi o rakin
pije me karar
o se te ban o zarar
pije me karar
o se te ban o zarar

dy kandila dhez n'shkoder
o njani spo ban drit
o sulqe begun e vogel
o ma kan therr o me thik
sulqe begun e vogel
o ma kan therr o me thik

Edi Furra - Sulqe Begu

I

o jasaman moj dushe
me njat bukuri
2x
me pikat ner gushe
une pa ty moj smund te rri

II

o sulqe begu i vogel
falet ne gjami
2x
me vra daja nipin
o nuk ka ba vaki

III

o bektash aga i vogel
ku ke fjetur mrom
2x
te veziri ne shkoder
moj e mjera nane

o cun o more cun
gushen si pellumb
o mos e pi rakine
se te ban zullum
mos rri me harabxhi
se bahesh baktakxhi
ej pije me karar
se ste bon zarar

Duli - Sulqe Begu

O dy topqin o në shkodër
e qna kan dal o n'ket on;
e sulqe begu i vogël si ylli me hon
e sulqe begu i vogël si djelli me hon...

O sulqe bego bre biro, e vishma qat o jelek
mashalla djali nonës, o ma mbasho me shnet
e mashalla djali nonës, o ma mbasho me shnet.

E mos e pejo duhonin as rakin e bardh....
e pije me karar o se të bon o zarar
o pije me karar...o se të bon o zarar

O sulqe bego bre biro ku mke flejtun gjeprom
e ke couca e vezirit, moj e dashmja nan
e ke couca je vezirit, o moj e dashmja nan

O sulqe bego bre biro, e pse mke marro mënej
ta kan përzijo dushmajnt qi na rin o karshej
e tkan përzijo dushmanjt o, e qi na kan o mënij

O sulqe bego bre biro...mos rri njer o n'sabaf
se couca je vezirit, n'ty ka shum o sevda
se couca je vezirit, n'ty o ka o sevda

O dy kandilat në shkodër o njani ishte fik,
e sulqe begun e vogël e kan ther o me thik
o sulqe begun e vogël e kan ther o me thik

O sulqe begun e vogël o kur e kan o harmu...
e po gjith o xhemati n'shkodër me zo kan o vajtou
gjith xhemati në shkodër me zo kan o vajtoouuee....
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë