Më mbaj mend (për 1 muaj)


Argjend Lloga & Flori Lloga - Gurmbeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurmbeti".
3. Video është e këngës "Gurmbeti", por nuk këndohet nga Argjend Lloga & Flori Lloga.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Argjend Lloga & Flori Lloga - Gurmbeti  (Feat. Shqipe Kastrati)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32

Muzika:

Argjend Lloga

Muzika:

Flori Lloga

Orkestrimi:

Vullnet Ibraimi

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Shqipe Kastrati

Më Shumë Nga

Flori Lloga

11/10/2012

2012-10-11T18:09:01+00:00Argjendi...
Lot pikojn te ngratat kroje
Ku i kam len te bukurat troje
Zogjt e malit per rreth Drinit
Po vajtojn nen deg te blinit

Flori...
Qajn plot mall o bab e nan
Ç'na kaloj e shkreta gjam
Per ata niper dhe ato mbesa
Plag zhuritur duke pritur

Shqipja...
Ju zogj shtegtar fluturoni
Te Drini I Zi pak qendroni
Shum te fala pershendetje
Me zu malli m'djag nje etje

Per oborret njato varre
Nga kjo gjam e rand shqiptare
Mall ne pritje zemrat ndar
Sy perlotur shpirt lot thar

Argjendi...
Neper bot veç po treten
Pak shqiptar me gjuhe mbeten
Valet e jetes i perplasin
Femit shqip s'po ju flasin

Flori...
I mjeri bab dhe qyqja nan
Naten rrojn veç me han
Iken djemt o nder gurbete
Fluturojn pertej mbi dete

Shqipja...
Ti dallendyshe bishteprer
Do shkosh atje ne pranver
Te Mali I That te liqeni
Drinin plak do ta gjeni

Rreshqet mberzitur permbi val
Ç'po na djeg i shkreti mall
Larg vendlindjes veç renkojm
Duke vdek SHQIPEN andrrojm


Ky tekst u dërgua nga  ru01cena   arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet