Argjentina Ramosaj

Engjejt Qajne ➡ Andeli Placu

 Shqip ➡  Kroacisht
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: andaa


Engjejt Qajne

Je lule ti,
gjithmon më thoje
Me ngjyre te bardh,
qe shume e doje
Keputur tani,
si nje lule e egër
Po mbijetoj..!

Hapi syte,
diell shiko
Vetem hapi syte,
dhe beso!

Reff:(2x)
Se engjëjt per ne do qajn
Nese s'jemi pran
Dhe do shohim te tjere ne në sy
Se veten e kemi vrarë
Por vazhdojm te ndarë
Dhe pse malli na merr ne të dy
`Engjëjt qajn
Ata qajn
Për të dy...

Jam lodhur shume,
duke besuar
Cdo gje qe shoh,
e kam kuptuar
Ndryshe nga ti,
iluzionet e tua
Nate nuk shohin drite... 

Hapi syte,
Diell shiko
Vetem hapi syte,
dhe beso . .

Reff:(2x)
Se engjëjt per ne do qajn
Nese s'jemi pran
Dhe do shohim te tjere ne në sy
Se veten e kemi vrarë
Por vazhdojm te ndarë
Dhe pse malli na merr ne të dy

Engjëjt qajn
ata qajn qajn qajn . (2x)
Reff:(2x)
Se engjëjt per ne do qajn
Nese s'jemi pran
Dhe do shohim te tjere ne në sy
Se veten e kemi vrarë
Por vazhdojm te ndarë
Dhe pse malli na merr ne të dy
`Engjëjt qajn
Ata qajn
Për të dy...


Andeli Placu

Ti si cvjet, svaki put si mi rekao
U bjeloj boji, sto si ga volio
Kidan sada, kao jedan divlji cvjet
Ja prezivim...

Otvori oci, vidi sunce
Samo otvori oci, i vjeruj

Jer andeli za nas cu plakati
Ako nismo blizu
I gledacemo druge u oci
Jer smo sbe ranjeli
Ali nastavimo podijeljeni
I ako nam nedostaje

Andeli placu
Oni placu
Za oboje...(2)

Jako sam umorna, vjerujuci
Svasta sta gledam, rezumjem
Drugacije od tebe, tvoje iluzije
Veceru negledamo svjetlo

Otvori oci, vidi sunce
Samo otvori oci, i vjeruj


Jer andeli za nas cu plakati
Ako nismo blizu
I gledacemo druge u oci
Jer smo sbe ranjeli
Ali nastavimo podijeljeni
I ako nam nedostaje

(Andeli placu)
(Oni placu)Jer andeli za nas cu plakati
Ako nismo blizu
I gledacemo druge u oci
Jer smo sbe ranjeli
Ali nastavimo podijeljeni
I ako nam nedostaje

Andeli placu
Oni placu
Za oboje...(2)

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019